مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5136     

ظرفیت تولید گوشت مرغ از 2 میلیون تن گذشت

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بخش گوشت مرغ ظرفیت تولید به بیش از دو میلیون تن رسیده است که سال گذشته 70 هزار تن گوشت مرغ صادر شد و می توان با سرمایه‌گذاری‌های جانبی خطوط تکمیلی در کنار کشتارگاه‌ها راه‌اندازی کنیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردين ساعت 16:05

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه خلیج فارس، حسن رکنی در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان با بیان اینکه تا سال 1392 تراز مالی حوزه کشاورزی منفی بوده است،‌ عنوان کرد: عدد 82 میلیارد تراز منفی به مثبت پنج میلیارد رسیده است که امسال حتی با توجه به شرایط خوبی که داشته‌ایم بی‌نیازی به واردات گندم را تجربه خواهیم کرد.

این مسئول اضافه کرد: در بخش دام و طیور نیز بخش عمده‌ای از محصولات صادر می‌شود و در بخش گوشت مرغ نیز ظرفیت تولید به بیش از دو میلیون تن رسیده است که سال گذشته 70 هزار تن گوشت مرغ صادر شده که می توان با سرمایه‌گذاری‌های جانبی خطوط تکمیلی در جنب کشتارگاه‌ها راه‌اندازی کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ظرفیت‌های ایجاد شده در بخش طیور و دام در کشور بسیار گسترده است، افزود:‌ استعدادهای خوبی در حوزه کشاورزی کشور داریم که باید این فرصت‌ها را به ثروت تبدیل کنیم.

وی به مبحث پرورش آبزیان اشاره کرد و یادآور شد: پرورش آبزیان در قفس که از سال‌ها پیش آغاز شده است در دولت کنونی، در مسیر خوبی قرار گرفته است کما اینکه پروژه‌ای با هدفگذاری تولید 200 هزار تن محصولات آبزی در کشور تعریف شده است که در سال جاری شیلاتی 60 هزار تن تولید شده است.

رکنی گفت: همچنین برای حضور 100 شناور صیادی از کشور ایران برای حضور در آب های بین‌المللی برای افزایش توان صید حوزه شیلاتی کشور نیز هدفگذاری شده است.

وی ادامه داد: از حدود هفت میلیون اراضی، 60 هزار اراضی کشاورزی داریم که بخشی از این اراضی شرایط تبدیل به گلخانه را دارد.

رکنی افزود: تا افق 1404 قریب به 50 هزار هکتار به پرورش میگو اختصاص می‌یابد که اگر این اتفاق رخ دهد می‌توان دگرگونی چهره اقتصاد استان را متصور بود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
12345
ردیفتیترتاریخ
1 نامه‌نگاری با سازمان برنامه/بورس مانع نوسان کاذب قیمت مرغ می‎‌شود ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان
2 6 ماهه 95 صادرات گوشت مرغ به 40 هزار تن رسید ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۵ مهر
3 رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: کاهش تقاضا، قیمت مرغ را پایین آورد ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد
4 حل مشکلات تولیدکنندگان مرغ‌ با صادرات گوشت مرغ ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ مرداد
5 افزایش 11 درصدی حقوق ورودی گوشت مرغ و پرندگان خانگی ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد
6 رشد دو برابری صادرات گوشت مرغ منجمد از استان خراسان جنوبی به افغانستان ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد
7 قیمت منطقی مرغ 7500 تومان ۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد
8 گوشت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد کیلویی 8700 تومان شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد
9 تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ در افق 1404 ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير
10 جزئیات برنامه اقتصاد مقاومتی محصولات دامی/افزایش سرانه تولید مرغ ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير
11 برتری آرین نسبت به نژادهای وارداتی ۱۳۹۵ دوشنبه ۳ خرداد
12 ممنوعیت واردات مرغ و محروم شدن آن از ارز مبادله‌ای ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت
13 تنظیم بازار مرغ هنوز خصوصی نشده است ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ ارديبهشت
14 گوشت قرمز در سراشیبی قیمت ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت
15 ظرفیت تولید گوشت مرغ از 2 میلیون تن گذشت ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردين
16 جزئیات برنامه افزایش تولیدات دامی/ واردات گوشت قرمز محدود می‌شود ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين
17 مرغ گران نمی‌شود ۱۳۹۴ جمعه ۲۱ اسفند
18 واردات گوشت قرمز روسی مجوز گرفت ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن
19 ایران ششمین تولیدکننده گوشت مرغ در دنیاست ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
20 تایید 25 شرکت برای صادرات به روسیه/ واردات گوشت روسی به ایران ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي
12345


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: