مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5139     

از سرگیری صادرات دام زنده از بنادر خوزستان به عمان

«مصطفی كناركوهی» مدیركل دامپزشكی خوزستان از شروع دوباره صادرات دام زنده از بنادر خوزستان به عمان توسط شناورهای ایرانی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت ساعت 14:17

به گزارش ایرنا به نقل از مانا، كناركوهی در این خصوص گفت: در سال جاری برنامه ریزی برای صادرات دام زنده سبك از بنادر آبادان، شادگان، اروند كنار، چوئبده و هندیجان صورت گرفته و امسال چندین محموله دام به عمان صادر شد.
وی با اشاره به اینكه صادرات دام زنده از بنادر خوزستان با مجوز وزارت جهاد كشاورزی صورت می گیرد، افزود: سال گذشته 96هزار راس دام از بنادر خوزستان به خارج از كشور صادر شده است.
مدیركل دامپزشكی استان خوزستان در ادامه با بیان اینكه صادرات دام زنده از بنادر استان به كویت همچنان متوقف است از آمادگی تجار ایرانی برای از سرگیری صادرات دام زنده به این كشور خبر داد.
كناركوهی ممنوعیت واردات دام از بنادر خوزستان به كشور كویت را یك تصمیم سیاسی و تحت تاثیر فشار دولت عربستان سعودی توصیف كرد و گفت: با مهار بیماری تب برفكی در خوزستان تجار كویتی مشتاق هستند دام زنده از بنادر خوزستان وارد كنند. بنادر چوئبده، شادگان و اروندكنار نزدیك ترین بنادر كشور به كویت هستند.
گفتنی است صادرات دام زنده توسط شناورهای ایرانی صورت می گیرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , دام زنده , بنادر , خوزستان , عمان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 از سرگیری صادرات دام زنده از بنادر خوزستان به عمان ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: