مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5140     

کمبود واکسن در بخش دام دردسر ساز شد

مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: کمبود واکسن و نبود مدیریت شرایط را برای شیوع بیماری تب برفکی و افزایش تلفات در بخش دام فراهم کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت ساعت 16:04

جواد آزاد مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به شیوع تب برفکی اظهار داشت: اکثر استان های کشور در بخش دام سنگین و سبک، درگیر شیوع بیماری تب برفکی هستند اما می توان گفت که استان های غربی کشور کانون شیوع این بیماری است.

وی افزود: آمار صحیحی از میزان شیوع بیماری و تلفات وجود ندارد اما نباید فراموش کرد که  نبود مدیریت و کمبود واکسن داخلی چنین شرایطی را در بین دام ها فراهم کرده ، اما قرار است که اتحادیه دامداران 500 هزار واکسن در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری وارد کند.

آزاد با اشاره به تاثیر شیوع تب برفکی در قیمت دام بیان کرد: شیوع بیماری تب برفکی و به دنبال آن کاهش عرضه دام در بازار تاثیر چندانی در قیمت ها نداشته و گفتنی است که این بیماری در بین دام سبک و سنگین در فصل گرما کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری با اشاره به قیمت دام  گفت: با وجود انکه قیمت دام در استان های مختلف متفاوت است، اما می توان گفت که اکنون قیمت هر کیلوگرم گوساله 10 هزار و 500 الی 11 هزار تومان، گوسفند 9 هزار و 500 الی 11 هزار و 500 تومان است که قیمت گوسفند در مقایسه با اسفند ماه سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواکسن , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کمبود واکسن در بخش دام دردسر ساز شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: