6:33 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5146     

انتقاد از افزایش قیمت دان در بازار/ با کاهش تولید مرغ مخالفیم

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی با بیان اینکه موافق کاهش تولید مرغ نیستیم، از افزایش قیمت دان در بازار انتقاد کرد و گفت:هیچ کمبودی در این زمینه نداریم و توجیهی برای این کار وجود ندارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت ساعت 09:19

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی کمالی در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به مباحث مطرح شده مبنی بر احتمال تولید مرغ در سال جاری، آیا احتمال چنین امری وجود دارد اظهار داشت: طی یکی دو هفته اخیر جلسات متعددی با مسئولان مربوطه در زمینه بررسی شرایط صنعت مرغ گوشتی برگزار شده و ما خواهان آن هستیم که سامانه تولید نظام‌مند شود.

وی با تاکید بر اینکه ما خیلی موافق کاهش تولید نیستیم، گفت: به اعتقاد ما این یک امتیاز است که بتوانیم تولیدی با کیفیت و فراوان انجام دهیم، اما به شرط آنکه بازار فروش مناسبی داشته باشیم تا محصول روی دستمان نماند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه تلاش ما بر این است تا تولید نظم پیدا کند، افزود: راهکار این مسئله تقویت صادرات است، ضمن اینکه ما می‌توانیم تا ۵۰۰ هزار تن ظرفیت صادرات مرغ داشته باشیم.

کمالی در پاسخ به پرسش دیگر مهر مبنی بر برنامه‌های اتحادیه برای صادرات مرغ در سال جاری با بیان اینکه صادرات حمایت‌ها و فرهنگ‌های خاص خود را می‌طلبد، اظهار داشت: اولین اقدام پیدا کردن بازار مناسب برای این صادرات است که در این راستا پیشنهاد می‌کنیم مشوق‌های صادراتی در اختیار صادرکنندگان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورها این کار را انجام می‌دهند، ضمن اینکه برخی از کشورهای جهان قیمت مرغ صادراتی خود را از نرخ داخلی آن پایین‌تر می‌آورند تا بازاریابی کنند و مقاصد هدف را از دست ندهند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی با بیان اینکه دومین پیشنهاد ما سازماندهی صادرات است، گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که هر کسی بتواند به کشوری دیگر برود و ادعا کند که صادرکننده است. این اقدامات باعث می‌شود ما خود رقیب خودمان شویم که این اتفاق مطلوبی نیست.

کمالی با اشاره به اینکه پایداری فروش یکی از عوامل مهم استمرار صادرات است، گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که هر زمان مرغ زیاد است بگوییم صادر می‌کنیم و هر وقت قیمت داخلی کمی تکان خورد، جلوی صادرات را بگیریم. این اقدامات حیثیت تجاری ما را زیر سئوال می‌برد، ضمن اینکه مشتریان انتظار دارند امر صادرات به کشورشان چندین سال تداوم داشته باشد و ما باید این موضوع را تضمین کنیم، حتی اگر لازم باشد گاهی واردات انجام دهیم تا صادراتمان قطع نشود.

وی نزدیک شدن ماه مبارک رمضان را مورد اشاره قرار داد و افزود: مرغداران در تلاش هستند که مرغ مورد نیاز مردم برای این ایام را تامین کنند و در همین راستا تولید خود را افزایش می‌دهند.

کمالی با بیان اینکه در چند روز اخیر قیمت دان در بازار با افزایش همراه بوده است، گفت: مسئولان مربوطه باید در این خصوص مراقب باشند، چرا که انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی پر است و هیچ کمبودی در این زمینه نیست؛ بنابراین دلیلی وجود ندارد که قیمت‌ها گران شود.

وی با اشاره به اینکه عدم توزیع به موقع دان دلیل گران شدن آن در روزهای اخیر است، افزود: قیمت جهانی دان در یک سال گذشته پایین بوده و هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نداده است، ضمن اینکه تمام محصولاتی که الان در انبارها موجود هستند، مربوط به خرید قبل  است، بنابراین چه دلیلی وجود دارد قیمت‌ها را افزایش دهند.

کمالی با بیان اینکه ما با معاونت امور دام در این زمینه مذاکراتی انجام داده‌ایم، گفت: آنان اعلام کرده‌اند تلاش می‌کنیم تا این مشکل را حل کنیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , دان , مر , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انتقاد از افزایش قیمت دان در بازار/ با کاهش تولید مرغ مخالفیم ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: