5:57 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5170     

فرسودگی 60 درصد مرغداری های کشور

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت که اکنون 60 درصد از تجهیزات و فضای مرغداری های کشورفرسوده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت 14:56

عطاء الله حسن زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ساری، قدمت این مرغداری ها و تجهیزاتشان را بین 20 تا 25 سال اعلام کرد.
وی افزود : فرسودگی فضای مرغداری های کشور باعث تحمیل هزینه مازاد 30 تا 40 درصدی به مرغداران شده است.
حسن زاده سنتی بودن واحدهای تولیدی ومصرف بالای سوخت را از دیگر مشکلات صنعت مرغداری و لزوم نوسازی این واحدها برشمرد.
وی گفت که با نوسازی و بازسازی مرغداری های فرسوده ، دستکم 30 درصد قیمت تمام شده هرکیلوگرم مرغ کاهش خواهد یافت و مرغداران به راحتی می توانند محصول خود را به خارج صادر کنند.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون حدود 24 هزار واحد مرغداری در کشور فعال است .
** 25 هزار میلیارد ریال ، اعتبار مورد نیاز برای نوسازی مرغداری ها
رئیس هیات مدیره سراسری مرغداران کشوراعتبار مورد نیاز برای نوسازی و بازسازی مرغداری های فرسوده کشور را حدود 25 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
وی پیشنهاد داد تا دولت در یک برنامه پنج ساله برای کاهش هزینه های تمام شده صنعت مرغداری ، این اعتبار را در اختیار مرغداران قرار دهد.
حسن زاده به اشتغال 700 هزار نفر درصنعت مرغداری کشور اشاره کرد و گفت که سالانه 2 میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که با سرانه تقریبا هر نفر 25 کیلوگرم حدود 200 تا 300 هزار تن تولید مازاد گوشت مرغ درکشور وجود دارد.
به اعتقاد رئیس هیات مدیره سراسری مرغداران کشورکمک نکردن دولت در تامین اعتبار مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی مرغداری های کشور با روند نوسان قیمت موجود بازار، در آینده نزدیک این صنعت رو به ورشکستگی خواهد رفت.
حسن زاده قیمت نهایی تولید هر کیلوگرم مرغ را 50 هزار ریال اعلام کرد و گفت که هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری ها 40 تا 42 هزار ریال خریداری می شود .
به استناد آمارهای رسمی مرغداری های گوشتی کشور در هر دوره 360 میلیون قطعه جوجه ریزی و آنها را در یک دوره کمتر از دو ماهه تبدیل به مرغ قابل عرضه به بازار می کنند.
هر واحد مرغداری به طور میانگین در سال سه تا چهار دوره جوجه ریزی انجام می دهد.
استان مازندران به خاطر برخورداری از زنجیره کامل ، قطب اصلی صنعت مرغداری کشور به شمار می رود.
بر اساس آمارهای رسمی حدود یک هزار و 500 مرغداری گوشتی مجاز در مازندران وجود دارد که سالانه 10 درصد نیاز کشور به گوشت مرغ را تامین می کند.
مرغداران این استان بر این باورند که مازندران ظرفیت تامین 30 تا 40 درصد از نیاز کشور به گوشت مرغ را دارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداری , مرغداران گوشتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 فرسودگی 60 درصد مرغداری های کشور ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: