مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5171     

حمل دام زنده در زنجان ممنوع شد

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: از امروز/یکشنبه/ حمل هرگونه دام سبک و سنگین زنده در این استان ممنوع شد و پایان این ممنوعیت اعلام خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت 15:02

منصور صمصامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از فردا/ دوشنبه 27 اردیبهشت / طرح واکسیناسیون علیه بیماری دامی ' تب برفکی ' در سطح استان زنجان آغاز می شود و با آغاز اجرای این طرح، حمل هرگونه دام سبک و سنگین ممنوع شد مگر دام‌هایی که برای کشتار به کشتارگاه‌ حمل می شود.
وی یادآورشد: عملیات واکسیناسیون در بین دام‌های سبک و سنگین دامداری‌ها و گاوداری‌های صنعتی و سنتی این استان با همکاری 24 اکیپ آغاز می شود.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: 13 اکیپ دولتی، جمعیت دامی گوسفند و بز استان را علیه بیماری دامی ' تب برفکی' به صورت رایگان واکسینه خواهند کرد.
صمصامی اظهارکرد: 11 اکیپ خصوصی نیز دام‌های سنگین استان زنجان را به صورت واکسن بهادار علیه این بیماری واکسینه می کنند.
وی تاکید کرد: پیش بینی می شود 49 هزار راس دام سنگین' گاو و گوساله ' و 380 هزار دام سبک ' گوسفند و بز' در سطح استان زنجان به مدت 40 روز کاری علیه بیماری ' تب برفکی ' واکسینه شود.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه این بیماری از اواخر دی سال گذشته در این استان شیوع پیدا کرده است و از سال گذشته و ابتدای امسال واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری در حال انجام است این دام‌ها نیز در عملیات واکسیناسیون مجدد واکسینه خواهند شد.
صمصامی تاکید کرد: تا پایان سال 94، 128 هزارو 266 راس دام سنگین و 386 هزار و 511 راس دام سبک علیه این بیماری واکسینه شدند.
بیماری دامی 'تب برفکی' به راحتی و خیلی سریع از طریق هوا، آب، نهاده‌های دامی، علوفه و خوراک قابل انتشار به سایر دام‌هاست.
این بیماری یک بیماری بسیار عفونی و به شدت واگیر دام می باشد که به لحاظ شدت خسارت های اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فرآورده های دامی محسوب می شود.
تمامی دام های زوج سم از جمله گونه های نشخوارکنندگان اهلی همچون گاو، گاومیش، گوسفند و بز مورد هدف ویروس عامل بیماری قرار می گیرند همچنین نشخوار کنندگان وحشی از جمله آهو، گوزن و گراز نیز به بیماری ' تب برفکی' مبتلا می شوند.
در کشور ما بیماری ' تب برفکی' مهمترین عامل تهدید کننده سرمایه دامی، تولیدات دامی و اولین بیماری دامی در جدول مبارزه با بیماری‌های دام قرار دارد.
استان زنجان یک میلیون و هشت هزار راس دام سبک 'بز و گوسفند' و 186 هزار راس دام سنگین' گاو و گوساله' دارد.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاحمل , دام زنده , زنجان , تب برفکی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 حمل دام زنده در زنجان ممنوع شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: