6:49 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5175     

جزئیات طرح حمایتی ازدامداران/درخواست۲۰۰ میلیارد یارانه برای صنایع

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه طرح جمع آوری شیر خام مازاد مجددا اجرا می‌شود، گفت: ما درخواست کرده‌ایم که حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای تحریک بازار اختصاص داده شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت 19:45

حسن رکنی در حاشیه نشست دامداران با مسئولان وزارت جهادکشاورزی در جمع خبرنگاران، جزئیات طرح حمایتی از دامداران را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بخشی از لبنیات تولیدی کشور صادر می شود و میزان این صادرات در سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار تن بوده است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که تولید شیر خام هر ساله در کشور افزایش پیدا کند، افزود: بنا بر این لازم است متناسب با این موضوع مصرف شیر در سبد خانوار نیز افزایش پیدا کند و تقاضا برای این کالا بالا برود.

معاون وزیر جهادکشاورزی، افت صادرات لنبیات در سال‌جاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: در فروردین ماه امسال ۴۱ تن لبنیات از کشور صادر شده اما امکان صادرات ما بیش از این میزان است و ما باید در راستای افزایش این کار پیش برویم.

رکنی اضافه کرد: به همین دلیل ما درخواست مشوق صادراتی برای ایجاد تحرک در صادرات محصولات لبنی را کرده ایم که کلیات این امر در جلسات دولت پذیرفته شده است.

وی اظهار داشت: حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای یک سال درخواست شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی در پاسخ به پرسش مهر  مبنی بر اینکه آیا اختصاص این مشوق صادراتی به صنایع منوط بر این خواهد بود که آنان قیمت شیر خام خریداری شده از دامداران را به یکهزار و ۴۴۰ تومان افزایش دهند، افزود: فعلا تصمیمی در این رابطه گرفته نشده  و بعد از اینکه دستورالعمل مشوق صادراتی ابلاغ شد، اصلاحاتی در آن انجام خواهد شد.

رکنی ادامه داد: اختصاص این مشوق صادراتی باعث تحریک بازار شیر می شود و ما به دنبال این هستیم که تولید کننده کالای تولیدی خود را به بهترین شکل در بازار عرضه کند.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های این وزارتخانه در راستای حمایت از دامداران جمع آوری شیر مازاد از بازار است، تصریح کرد: سال گذشته وزارت جهادکشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی را مکلف به جمع آوری شیر مازاد به دامداران از بازار کرد که امسال نیز این برنامه اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: ترجیح ما این است شیری که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی خریداری می شود، حتما از کشور صادر شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی درباره اینکه سال گذشته جمع آوری شیر خام مازاد از بازار تاثیر چندانی بر قیمت این کالا نداشت، اظهار داشت: تنها خرید شیر خام مازاد نمی‌تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد بلکه عوامل دیگری مانند قیمت نهاده‌ها و نرخ‌های بازار جهانی نیست در این زمینه موثر است.

رکنی درباره مباحث  مطرح شده مبنی بر واردات شیر خشک به کشور نیز گفت: ما تنها مجوز واردات شیر خشک با پایه کودک را صادر کرده ایم و به غیر از این، هیچ گونه مجوزی صادر نشده است، چرا که تولید شیر کشور حدود ۹ میلیون تن است و ما نیازی به این کار نداریم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاطرح حمایتی , دامداران , یارانه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: