6:54 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5184     

وضعیت بازار دام و گوشت قرمز در آستانه رمضان

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با بیان اینکه مشکلی در عرضه دام و گوشت قرمز در آستانه ماه مبارک رمضان نداریم، گفـت: در طرح خرید توافقی شیرخام سالانه حدود ۳۶۰ هزارتن شیرمازاد جمع آوری می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت ساعت 12:24

علیرضا عزیزاللهی در گفتگو با مهر درباره شرایط عرضه دام زنده و گوشت قرمز در آستانه ماه مبارک رمضان اظهارداشت: الان، فصل عرضه دام عشایر است و در این مقطع معمولا قیمت دام و گوشت روند نزولی دارد، چراکه عرضه نسبتا زیاد است.

وی افزود: برای ماه مبارک رمضان مشکلی در این زمینه نخواهد بود؛ مگر اینکه در برنامه واردات خللی ایجاد شود یا ذخایر کافی برای مقاطعی که تقاضا خیلی زیاد است، وجود نداشته باشد که احتمال این امر نیز بسیار ضعیف است.

عزیزاللهی، طرح خرید توافقی شیرخام از دامداران را مورد اشاره قرار داد و درباره این موضوع که عده ای معتقدند اجرای این طرح در گذشته نتوانست به بهبود شرایط کمک کند، اظهارداشت: قرار نیست این طرح همه مشکلات دامداران کشور را حل کند، طرح‌هایی  که دولت اجرا می‌کند، اقداماتی مقطعی است برای کاهش فشار از روی تولیدکنندگان در زمان‌هایی که مشکلات آنها حاد شده است.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران کشور با بیان اینکه پارسال ۲۴۰ هزار تن شیرخام از تولیدکنندگان خریداری شد، افزود: اگر این کار انجام نمی‌شد، شیر روی دست تولیدکنندگان می ماند و قیمت این کالا  سقوط آزاد می کرد.

عزیزاللهی با اشاره به اینکه ما حدود یک میلیون تن شیرخام مازاد داریم که باید جمع و سازماندهی شود، اظهارداشت: در طرح مذکور، برنامه ما جمع آوری روزی ۱۰۰۰ تن شیر است و بدین ترتیب سالانه ۳۵۰ تا ۳۶۰ هزارتن از این محصول جذب و از بازار خارج می شود، ضمن اینکه  بخشی را هم کارخانجات به منظور صادرات جذب می کنند که حدود ۶۰۰ هزارتن فرآورده لبنی نیز صادر می شود.

وی ادامه داد: بنابراین این اقدام خوبی است و قطعا در بهبود وضعیت دامداران تاثرگذار خواهد بود.

عزیزاللهی درباره این موضوع که چرا طرح مذکور فقط در ۸ استان اجرایی می شود؟ گفت: عمده تولید شیرخام کشور(بیش از ۹۵ تا ۹۶ درصد) در همان ۸ استان است و استان‌های مذکور قطب‌های تولید شیر کشور هستند که از جمله آنها می توان به استان اصفهان، تهران، خراسان  رضوی، فارس، البرز و قزوین اشاره کرد.  

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران کشور درباره حذف ارز دولتی واردات کره هم گفت:  قیمت کره در بازارهای جهانی افت زیادی داشته است و واردکنندگان این کالا سود بسیار کلانی به دست می آوردند، بنابراین دلیلی وجود نداشت که بازهم ارز حمایتی بگیرند.

وی میزان واردات کره به کشور را ۴۳ هزارتن عنوان کرد و گفت: برای افزایش تولید این محصول باید برنامه هایی در کشور اجرا شود.   عزیزاللهی ادامه داد: به عنوان مثال در آینده برنامه هایی در سطح دامداری‌ها اجرا شود که ضریب تولید چربی در شیر بالا برود که البته این اقدامات هزینه بر است. وی افزود: یا اینکه حجم تولید شیر افزایش یابد که بتواند تولید کره را نیز پوشش دهد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاوضعیت بازار , دام , گوشت قرمز , رمضان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 وضعیت بازار دام و گوشت قرمز در آستانه رمضان ۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: