مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5187     

رئیس موسسه علوم دامی: صنعت دامپروری کشور بیمار است

ایرنا
رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور با اشاره به مشکلات موجود در حوزه دام کشور به خصوص شیر در کشور، گفت: صنعت دامپروری کشور بیمار است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد ساعت 09:24

مرتضی رضائی روز چهارشنبه در پنجمین همایش ملی هلشتاین ایران که در موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، افزود: صنعت شیر کشور گرفتاری هائی دارد که دستاوردهای علمی پژوهشی که در کنگره های مختلف ارائه می شود می تواند راهکار مناسبی برای رفع معضلات در این حوزه شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون صنعت دام کشور با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند به طوریکه تولید کننده از تولید احساس ضرر می کند، از کارخانجات لبنی هم تعداد معدودی باقی مانده و مصرف کننده هم احساس گرانی می کند و خرید نمی کند.
وی با اشاره به این مشکلات گفت: این علائم نشان دهنده یک بیماری در صنعت دامپروری کشور است که دست اندرکاران باید به فکر اصلاح امور باشند.
رضائی افزود: بحث اقتصادی اجتماعی باید به عنوان یک موضوع مرتبط در صنایع شیر لحاظ شود به طوریکه در پنج ماهه اخیر در بحث سرانه ای، نمودارها با شیب تندتری در حال کاهش است که نشان دهنده این امر است که صنعت شیر کشور ما نمی تواند تافته جدابافته از دنیا باشد و اگر به فکر چاره نباشیم این صنعت متلاشی می شود.
وی با تاکید بر اینکه بایستی از سالیان گذشته به فکر چاره ی این درد بودیم، بیان داشت: سرانه مصرف شیر در کشور ما تقریبا نصف میانگین جهانی است در حالیکه در بعضی از کشورها تا چهار برابر ایران شیر مصرف می کنند.
رئیس موسسه علوم دامی کشور اضافه کرد: در بهترین و خوشبینانه ترین نگاه، سرانه تولید شیر به لحاظ آحاد جمعیت کشورمان تا 110 کیلوگرم است که بایستی این عدد افزایش یابد.
وی گفت: متاسفانه افزایش تولید شیر نسبت به سرانه مصرف اتفاق افتاده که نشان دهنده بیماری در این صنعت است.
رضائی تاکید کرد: در شرایطی که کشورمان سرانه مصرف پائینی دارد باید شرایط جامع نگرتری داشته باشیم ولی منابع مالی کشور این اجازه را نمی دهد و باید قیمت های تمام شده کاهش یابد.
وی افزود: به منظور رفع این معضل در موسسه علوم دامی یک کارگروه در سه سطح تولید در فارم ها (شیرخام)، کارخانجات و مصرف کننده ایجاد شده تا با تحلیل های اقتصادی، چالش های جهانی را تا 15سال آینده بررسی و راهکار برای آن بیاندیشیم.
رئیس موسسه علوم دامی کشور گفت: تمام منابع می گویند اقلیم در حال تغییر است و متاسفانه این تغییر اقلیم در ایران ملموستر است.
وی ادامه داد: دمای کشور ما تا حد زیادی بالا رفته و وضعیت منابع آب زیرزمینی بسیار وخیم است و گاو شیری صنعتی باید بتواند منابع علوفه ای ارزان در اختیار داشته باشد.
رضائی تصریح کرد: این در حالی است که قیمت ملکه علوفه ها (یونجه) 2 تا 2.5 برابر غلات و کنستانتره است و برای رفع این معضل بایستی موسسات تحقیقاتی و اصلاح و بذر حرف برای گفتن داشته باشند و دانشگاه ها نیز در این زمینه فعالیت کنند.
وی گفت: در حالیکه در اکثر کشورها چه کشورهای پیشروتر از ایران و چه عقب تر، قیمت علوفه ی پائینی دارند.
وی با اشاره به اینکه یارانه، کشتار اجباری، ترغیب به تولید راه حل نیست، افزود: رفع این مشکل برنامه استراتژی بر پایه منابع بومی می خواهد.
در این همایش دو روزه که با حضور محققان و اعضای هیات علمی موسسات و دانشگاه ها برگزار شد، پنل های مختلف علمی در خصوص تولید شیر و صنعت دامپروری برگزار شد.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاموسسه علوم دامی , دامپروری , بیمار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رئیس موسسه علوم دامی: صنعت دامپروری کشور بیمار است ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: