4:50 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5195     

نامه حجتی به مقامات ارشد دولت در خصوص مشوق صادراتی مرغداران

معاون وزیرجهادکشاورزی گفت: وزیر جهادکشاورزی با ارسال نامه ای به مسئولان بالادستی مربوطه، خواستار اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای افزایش صادرات مرغ شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۴ خرداد ساعت 12:44

حسن رکنی در گفتگو با مهر با بیان اینکه ایران در زمینه صادرات محصولات پروتئینی رقبای زیادی دارد، اظهارداشت: برخی از کشورهای اروپایی، آمریکای جنوبی، ترکیه و غیره از جمله رقبای ایران در این زمینه هستند.

وی اضافه کرد: رقبای صادراتی، امسال مقداری عرصه را برای حضور ایران در بازارهای جهانی تنگ کردند، بنابراین ما نیاز دیدیم برای پررنگ تر کردن حضورمان در این بازارها، برای صادرات محصولات پروتئینی مشوق‌های صادراتی درنظر بگیریم.

رکنی با بیان اینکه در همین راستا وزیر جهادکشاورزی با ارسال نامه ای به مسئولان مربوطه خواستار اختصاص مشوق صادراتی به صادرکنندگان لبنیات و مرغ شد، افزود: وزیر جهادکشاورزی خواستار اختصاص حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای لبنیات و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای صادرات مرغ شد.

معاون وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کلیات اختصاص مشوق ۲۰۰ میلیارد تومانی برای صادرات لبنیات  در جلسات دولت پذیرفته شده است، اضافه کرد: درخواست مشوق برای صادرات مرغ نیز ارسال شده اما هنوز بررسی های کارشناسی آن انجام نشده است.

رکنی درباره میزان صادرات فرآورده های دامی در سال‌جاری گفت: در فروردین ماه سالجاری حدود ۶ هزار و ۴۷۰ تن مرغ  به ارزش ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به کشورهای عراق، افغانستان، ویتنام، هنگ کنگ و چین صادر شده که این صادرات شامل گوشت مرغ و احشای آن مانند پا، سنگدان، جگر و غیره بوده است.

وی، میزان صادرات تخم مرغ خوراکی  را نیز در مدت یاد شده ۷ هزار و ۳۰۰ تن به ارزش ۹ میلیون و ۵۲۹ هزار دلار عنوان کرد و ادامه داد: این صادرات به مقصد عراق، افغانستان و برخی از کشورهای همسایه  انجام شده است.

معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی گفت: حدود ۴۱ هزارتن لبنیات در فروردین ماه ۹۵ از کشور صادر شده است.

رکنی ادامه داد: در حال حاضر ما در کشورهای مختلف بازارهای صادراتی خود را داریم اما باید تلاش کنیم که حضورمان را پررنگ تر کنیم، ضمن اینکه زیرساخت های تولید بیشتر در کشور وجود دارد.

وی درباره تولید کره در کشور نیز با بیان اینکه بخشی از نیاز ما به این محصول از خارج وارد می شود، اظهارداشت: چربی شیرهای مازادی که در حال حاضر  توسط دولت از دامداران خریداری و به شیر خشک تبدیل می شوند؛ به شکل خامه استحصال می شود که می تواند زمینه ساز تولید کره در کشور باشد.

معاون وزیرجهادکشاورزی ادامه داد: با توجه به شرایطی که ما در جهت افزایش تولید مواد لبنی در کشور داریم، به نظر می رسد میزان واردات کره می تواند رو به کاهش باشد.

رکنی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی ما در تولید بخش عمده ای از کره مورد نیازمان خوداتکا خواهیم شد؟ افزود: زمان دقیقی نمی توان برای این امر مشخص کرد، چراکه فاکتورهای مختلفی در افزایش تولید مواد لبنی موثر هستند که یکی از آنها بحث قیمت است.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال قیمت خرید شیرخام از دامداران باید عددی منطقی باشد تا شاهد استمرار افزایش تولید باشیم اما متاسفانه طی یک تا  دو سال گذشته ما شاهد یک تنش قیمتی در این زمینه بوده ایم و  هنوز هم  خرید شیرخام با عدد مصوب تنظیم بازار اجرایی نشده است.

به گفته رکنی، میزان واردات کره به کشور سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تن متغییر است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانامه حجتی , دولت , مشوق صادراتی , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: