5:26 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5201     

دولت با اختصاص مشوق صادراتی به مرغداران موافقت کند

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه امیدوار هستیم دولت با اختصاص مشوق صادراتی به مرغداران موافق کند، گفت: کشورهای اطراف ایران در سال حداقل دو میلیون تن مرغ وارداتی دارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۷ خرداد ساعت 17:08

محمد یوسفی در گفتگو با مهر درباره درخواست اخیر وزیر جهاد کشاورزی از مقامات ارشد دولتی مبنی بر اختصاص مشوق صادراتی به مرغداران اظهارداشت: حدود ۹۵ درصد مرغ تولیدی کشور مصرف داخلی دارد و نزدیک به ۵ درصد آن صادر می شود.

وی اظهارامیدواری کرد که خواسته وزیر جهادکشاورزی تحقق پیدا کند و شرایط صادرات مرغ از کشور تا حدودی بهبود یابد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پاسخ به این پرسش که آیا اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان، اقدام موثری برای ایجاد تحرک در بازار صادرات مرغ است؟ گفت: فعلا اقدام خوبی و بهتر از این است که هیچ کاری انجام نشود.

یوسفی، عوامل تغییر در شرایط کنونی بازار مرغ را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: برای بهبود شرایط بازار این کالا یا باید تولید کاهش پیدا کند یا مصرف زیاد شود و یا اینکه صادرات رونق یابد.

وی با تاکید بر اینکه رونق یافتن صادرات بهترین عاملی است که می تواند شرایط بازار را تغییر دهد، افزود: در حال حاضر وضعیت صادرات چندان مطلوب نیست، چون ما رقبایی داریم که می توانند مرغ خود را ارزان تر عرضه کنند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه دو کشور عراق و افغانستان به دلیل ویژگی های مشترک مذهبی و فرهنگی خریداران عمده مرغ ایرانی هستند، گفت: اگر ما قصد استفاده از تمام ظرفیت‌های تولید خود را داریم باید به دنبال بازارهای صادراتی دیگر باشیم و فقط به دو کشور مذکور تکیه نکنیم.

یوسفی با اشاره به اینکه ایران ظرفیت گسترش بازارهای صادراتی خود را دارد، اضافه کرد: ما باید بتوانیم با کشورهای دیگر در این زمینه رقابت کنیم.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مرغ تولیدی دنیا وارد بازارهای صادراتی می شود، ادامه داد: کشورهای اطراف ایران در سال حداقل دو میلیون تن مرغ وارداتی دارند که سهم ما از این بازار بسیار بسیار ناچیز و حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تن است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، ظرفیت تولیدی کشور را بسیار مطلوب و زیاد عنوان کرد و گفت: ما سالانه حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می‌کنیم که به راحتی می توانیم آن را به ۳ میلیون تن هم برسانیم اما به محض آنکه میزان تولیدمان مقداری زیاد می شود مانند یکسال و نیم گذشته؛ تولیدکنندگان با زیان سنگین مواجه می شوند که اگر شرایط به همین منوال باشد، تولید متوقف می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادولت , مشوق صادراتی , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: