5:22 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5203     

صادرات تخم‌مرغ متوقف شد/ مرغداران تولید را کاهش دهند

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از متوقف شدن صادرات تخم‌مرغ طی یک ماه اخیر خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۸ خرداد ساعت 10:53

ناصر نبی‌پور در گفتگو با مهر از متوقف شدن صادرات تخم‌مرغ طی یک ماه گذشته خبر داد و اظهارداشت: تقریبا می‌توانیم بگوییم درحال حاضر صادراتی وجود ندارد. وی با بیان اینکه استان تهران از بزرگترین صادرکنندگان تخم‌مرغ کشور بوده است، گفت: طی یک ماه گذشته یک عدد تخم مرغ هم از این استان صادر نشده است چون ما توان رقابت با ترکیه را در بازارهای جهانی نداریم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران همچنین از کاهش قیمت تخم‌مرغ در پی متوقف شدن صادرات آن خبر داد و افزود: درحال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری ۲۶۰۰ تومان و ۱۰۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده تولید آن است.

نبی‌پور با اشاره به اینکه اتحادیه سراسری مرغ‌داران میهن ۴۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای ایجاد تحرک در بازار صادرات این کالا، درخواست کرده است، اضافه کرد: این اقدام نمی‌تواند موثر باشد چراکه دولت پولی ندارد برای این کار اختصاص دهد.

وی کاهش تولید را بهترین اقدام برای ایجاد تحرک در بازار عنوان کرد و ادامه داد: باید میزان تولید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کند. به گفته نبی‌پور، اگر تولیدکنندگان اقدام به کاهش تولید و حدود ۴ تا ۵ درصد محصول خود را نیز صادر کنند، مشکل‌شان حل خواهد شد.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم‌مرغ , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: