6:27 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5206     

دست کارخانه های لبنی مازندران درجیب دامداران

مدیرکل جهادکشاورزی مازندران گفت که واحدهای لبنی این استان شیرخام را 20 تا 30 درصد کمتر از نرخ مصوب شورای اقتصاد خریداری می کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۰ خرداد ساعت 17:37

دلاور حیدرپور روز دوشنبه در ستاد تنظیم بازار مازندران افزود : شورای اقتصاد قیمت هرکیلوگرم شیرخام را 14 هزار و 400 ریال تعیین کرد ،ولی واحدهای لبنی استان شیر را در هر کیلوگرم بین 10 تا 10 هزار و 500 ریال از دامداران خریداری می کنند.
وی اضافه کرد : اگرچه بخش زیادی از شیر استان در دامداری های سنتی و با احتمال بار میکروبی بالا تولید می شود ، ولی نباید این مشکل زمینه ای برای اجحاف تولیدکنندگان باشد.
مدیرکل جهادکشاورزی مازندران گفت که همچنین این واحدها وجه شیرخریداری را در فاصله زمانی 90 تا 100 روزه پرداخت می کنند و این مشکلات دامداران استانی را دو چندان کرد.
حیدرپور افزود : برای کاهش بار میکروبی شیرخام در ایستگاههای جمع آوری و دامداری های صنعتی ، خرید دستگاههای سردکن با تسهیلات ارزان قیمت در دست اجراست تا دامداران بتوانند با افزایش زمان نگهداری تولید خود را به کارخانه ها برسانند.
به گفته وی در مازندران 114 ایستگاه جمع آوری شیرخام دارای مجوز هستند که 80 ایستگاه کار جمع آوری شیر را انجام می دهند.
بر اساس آمارهای رسمی در مازندران مازندران سالانه با تولید حدود 700 هزار تن شیر خام ، رتبه دوم کشور را دارد. 70 درصد از این میزان شیر در واحدهای سنتی و در روستاها تولید می شود.
در حال حاضر 23 کارخانه فعال فراوری شیر در مازندران وجود دارد که دو هزار و 500 تن شیر مصرف می کنند که از این مقدار فقط 450 تن آن را از دامداران داخل استان می خرند.
هم اکنون سرانه مصرف شیر در مازندران 85 تا 90 کیلوگرم است که با سرانه کشور برابری می کند.
میانگین جهانی مصرف شیر 160 کیلوگرم و کشورهای توسعه یافته نیز حدود 300 کیلوگرم است.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکارخانه های لبنی , مازندران , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دست کارخانه های لبنی مازندران درجیب دامداران ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۰ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: