5:24 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5216     

افزایش 30 درصدی قیمت نهاده ها دلیل رشد نرخ مرغ شد

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: رشد 30 درصدی برخی از نهاده های تولید همچون ذرت و جوجه یک روزه موجب جهش قیمت مرغ شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۵ تير ساعت 16:55

عظیم حجت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ضمن تاکید براینکه مرغ به اندازه کافی در کشور تولید می شود و کمبودی در این زمینه نداریم افزود: اکنون قیمت هرکیلوگرم ذرت از هفت به 95 هزار ریال و جوجه یک روزه از 12 به 17 هزار ریال رسیده که حداقل 30 درصد افزایش قیمت در برخی از نهاده های تولید را نشان می دهد.
به گفته وی، امروز هرکیلوگرم مرغ زنده به طور متوسط با قیمت حدود 52 هزار ریال و گوشت مرغ در بازار مصرف 82 هزار ریال عرضه شد.
حجت افزایش تقاضا در ماه مبارک رمضان را یکی از دلایل افزایش نرخ مرغ دانست و اظهارداشت: تقاضای مرغ در وزن بالای سه کیلوگرم و وقفه در عرضه آن نیز بی تاثیر نبوده به طوری که با توجه به شرایط آب و هوایی (فصل گرم) امکان وزن گیری مرغ در وزن بالا زمان براست یعنی چنانچه قرار باشد مرغی در مدت زمان 52 روز به وزن بالای سه کیلوگرم برسد در فصل گرما این زمان به 60 روز می رسد که ممکن است در مواردی مرغ با وزن بالا با تاخیر به بازار عرضه شود.
وی تصریح کرد: فرهنگ مصرف گوشت مرغ باید در اوزان یکهزار و 800 تا یکهزار و 900گرم ترویج شود که در واقع وزن ایده آل و استاندارد مصرف مرغ در جهان است.
به گفته این مقام مسئول، اکنون مشکل بیماری در مرغداری ها وجود ندارد و وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ تازه را هرکیلو گرم 75 هزار ریال برآورد کرده است.
وی افزود: قیمت جهانی نهاده هایی مانند ذرت دامی پایین است ولی با ایران تفاوت دارد و اکنون نگرانی مرغداران از افزایش روزانه قیمت ذرت یکی از نهاده های مهم تولید است که چنانچه دولت در ساماندهی بازار نهاده های دامی اقدام کند، می تواند کمک بزرگی به تولید و تولیدکنندگان باشد.
حجت اضافه کرد: چنانچه قیمت نهاده های تولید مرغ کاهش یابد و مردم از مصرف مرغ با وزن پایین استقبال کنند،می تواند کاهش قیمت در بازار را به دنبال داشته باشد.
به گزارش ایرنا، اکنون 24 هزار واحد مرغداری در کشور فعالیت دارند که حدود 19هزار واحد به شکل رسمی و با مجوز فعالیت می کنند.
آمارها نشان می دهد سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران نیز بیش از 25.4 کیلوگرم است و به این ترتیب میزان مصرف این نوع گوشت، بیشتر از چین(9.6 کیلوگرم)، کلمبیا(24.1 کیلو گرم)، اتحادیه اروپا(18.1 کیلو گرم )، هند(2.3 کیلو گرم)، اندونزی(3.8 کیلو گرم)، ژاپن(16.5 کیلو گرم) و کره جنوبی(15.5 کیلو گرم) است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافزایش , قیمت , نهاده ها , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش 30 درصدی قیمت نهاده ها دلیل رشد نرخ مرغ شد ۱۳۹۵ شنبه ۵ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: