مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5233     

ازسر گیری صادرات دام زنده پس از وقفه چندماهه

در شرایطی که سال گذشت وقفه‌ای در صادرات دام سبک و سنگین به کشورهای همسایه غربی و خلیج‌نشینان جنوبی به وجود آمد، معاون وزیر جهاد کشاورزی ازشروع دوباره صادرات دام زنده به کشورهای خلیج فارس خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۷ تير ساعت 15:16

حسن رکنی در گفت گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در اواخر سال گذشته وقفه صادراتی در زمینه دام زنده به وجود آمد که امسال مشکل صادرات آن حل شد و می توانیم دام‌های سبکی مانند گوسفند و بز را با مزیت قیمتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کنیم.

وی افزود: در دو ماهه ابتدایی امسال ۲۳۱ هزار و ۵۱۵ راس انواع دام سبک (گوسفند و بز) به کشورهای مورد نظرصادر شده است که در مقایسه با سال گذشته که بیش از ۱۸۶ هزار راس صادر شد حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است که این میزان صادرات می‌ تواند در تنظیم قیمت دام سبک اثر گذار باشد در حالی که  طی سه سال گذشته قیمت این محصول (نرخ خرید از  دامدار) ثابت بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام ادامه داد: از آنجا که جمعیت مازادی از دام سبک در کشور وجود دارد که باید به تدریج از گردونه تولید  خارج شوند بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اسناد بالادستی سالانه باید سه میلیون راس دام سبک در راستای تنظیم منابع غذایی در کشور باید حذف شود.

رکنی تصریح کرد: این میزان صادرات دام زنده گرچه با برنامه‌ها و اهداف بلند مدت کشور فاصله زیادی دارد اما باید در راستای تعادل بخشی به جمعیت دامی کشور تقویت شود تا با افزایش آن بتوانیم ضمن دستیابی به اهداف بلند مدت برنامه‌های بالادستی تراز مثبت تجاری بخش دامپروری را ارتقاء دهیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , دام زنده , گوسفند و بز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ازسر گیری صادرات دام زنده پس از وقفه چندماهه ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۷ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: