2:53 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6218     

خشکسالی در حال نابودی دامداری طبس+تصاویر

تداوم بحران خشکسالی، دامداران را در طبس مجبور به فروش ارزان دام و مهاجرت از دیار خود کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۴ تير ساعت 15:10

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)،با تداوم 17 ساله بحران خشکسالی در طبس و مشکلات پیش روی کشاورزان و دامداران موجب مهاجرت گسترده و نابودی دامداری در این منطقه شده است.


کمبود آب ، بارندگی ناچیز ، مراتع فقیر ،بدهکاری و درآمد پایین دامداران ،هزینه بالای نگهداری و مخارج تعلیف دام، بیماری ها و تلفات زیاد دام ها ناشی از خشکسالی موجب شده است دامداران طبسی که شغل و پیشه اجدادی آنها دامداری بوده از این فعالیت دست بشویند و از روستاهای خود برای کسب موقعیت شغلی بهتر مهاجرت نمایند.


در این بین خشکسالی پای دلال های بی انصاف را به طبس باز کرده است تا گوسفند و بز دامداران این منطقه را به قیمتی بسیار پایین و با تسویه حساب های بلند مدت خریداری و ماحصل دسترنج دامداران زحمت کش را در این شرایط به جیب ببرند.


مسعود رضا بندگی دبیر اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان طبس با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش بارندگی در طبس گفت: بسیاری از کشاورزان و دامداران این شهرستان برای تهیه مایحتاج اولیه خود با مشکلات حادی روبرو شده اند.


 

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی 94- 95 تنها 36 میلی متر بارش نزولات آسمانی در طبس بوده است عنوان داشت: کاهش شدید منابع آبی موجب کاهش سطح زیر کشت محصولات زراعی و مقرون به صرفه نبودن کشاورزی شده در این شرایط تولیدکنندگان بخش کشاورزی طبس به بدهکاران عمده‌ بانک‌ها تبدیل شده و کشاورزی و دامداری این شهرستان در حال نابود شدن است.


بندگی افزود:  برای پیگیری و حل مشکلات دامداران و کشاورزان با فرمانداری، استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، نظام صنفی کارهای کشاورزی کشور، نمایندگان مجلس، ریاست جمهوری و... مکاتبات عدیدی انجام داده ایم.


وی برای خروج کشاورزان و دامداران طبسی از این بحران گریبانگیر پیشنهاد: استمهال وام های کشاورزان و دامداران شهرستان طبس بدون سود و کارمزد برای مدت سه سال ، خرید دام مازاد ،اجرای طرح آبیاری نوین تحت فشار کم فشار و انتقال آب ، اعطای وام های کم بهره و 5 ساله به خسارت دیدگان از فاجعه خسکسالی ها ، اصلاح نژاد دام سبک در شهرستان را ارائه نموده است.


دبیر اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان طبس از تمامی مسئولین کشور درخواست رسیدگی و توجه عاجل به مشکلات که موجب افزایش مهاجرت از روستاها ، بیکاری و گرفتاری های خانوادگی برای دامداران و کشاورزان شهرستان طبس شده است را نمود.

 

خشکسالی در طبس

 

 

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

خشکسالی در طبس

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخشکسالی , طبس , دامداری , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خشکسالی در حال نابودی دامداری طبس+تصاویر ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۴ تير
2 خشکسالی در حال نابودی دامداری طبس ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۴ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: