6:43 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6220     

ثبات قیمت مرغ در بازار/ صاردات 25 هزارتن مرغ به عراق

عضو هئیت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به عرضه مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی روند روبه رشد قیمت ها متوقف شده و هم اکنون قیمت ها براساس هزینه تمام شده عرضه می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۲۶ تير ساعت 14:15

عظیم حجت عضو هئیت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: با توجه به عرضه مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی روند روبه رشد قیمت ها متوقف شده و هم اکنون قیمت ها براساس هزینه تمام شده عرضه می شود.

وی با اشاره به ثبات قیمت مرغ در چند روز گذشته گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار تومان و متوسط مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده 7 هزار و 850 تومان است.

حجت در پاسخ به این سوال که آیا امکان کاهش قیمت تا مرز 7 هزار تومان وجود دارد یا خیر، گفت: قیمت نهاده های دامی از قبیل ذرت در مقایسه با دو ماه گذشته 30 الی 35 درصد افزایش داشته و قیمت جوجه یک روزه نیز به همین میزان افزایش یافته، این درحالیست که قیمت های جهانی پایین تر از این رقم است.

گفتنی است قیمت مرغ به دنبال کاهش این دو عامل روند نزولی به خود خواهد گرفت.

وی با اشاره به وضعیت تولید افزود: با توجه به فصل گرما و تاخیر در وزن گیری مرغ ها تولیدکنندگان با چالش هایی در بازار مواجه هستند چرا که استقبال بازار از مرغ های با وزن سه کیلو به بالا است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به کمبود جوجه ریزی ادامه داد: میزان جوجه ریزی براساس مصرف کشور تنظیم شده چرا که مازاد جوجه ریزی باید تنها با شرط رعایت وزن کشتار باشد، در غیر اینصورت تولید کنندگان همانند گذشته با زیان هنگفتی مواجه می شوند.

حجت با اشاره به صادرات مرغ اظهار داشت: در حال حاضر صادرات مرغ تنها به عراق صورت می گیرد و با توجه به قیمت های فعلی امکان صادرات و نفوذ به بازارهای دیگر وجود ندارد.

 گفتنی است براساس آمار گمرک در سه ماه نخست سال ،25 هزار تن مرغ به بازار عراق صادر شده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , بازار , صاردات , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ثبات قیمت مرغ در بازار/ صاردات 25 هزارتن مرغ به عراق ۱۳۹۵ شنبه ۲۶ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: