مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6223     

تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ در افق 1404

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خبرداد:تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ و 1.3 میلیون تن تخم مرغ در افق 1404 در قالب پروژه افزایش ضریب خوداتکایی و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير ساعت 16:57

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران ( دامنا ) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اعلام این مطلب، افزود: در حال حاضر سرانه تولید گوشت مرغ در کشور 27 کیلو گرم است و قصد داریم ظرف 10 سال آینده این عدد را به 32.5 کیلوگرم برسانیم.
دکتر حسن رکنی با بیان اینکه سرانه تولید جهانی این محصول را 15 کیلوگرم عنوان کرد: پیش بینی می شود که امسال دو میلیون و 179 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره زیرساخت های افزایش تولید نیز اظهار داشت: حدود 50 درصد زیر ساخت ها برای افزایش تولید گوشت مرغ را داریم، از این رو نیازی به ایجاد تاسیسات جدید نیست و فقط باید در زمینه بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی اقدام کنیم.
وی ایجاد زنجیره های تولید و استقرار سیستم اتوماسیون در واحدهای تولیدی را ضروری خواند و گفت: تراکم واحد سطح با بهبود پرورش، افزایش می یابد.
رکنی با بیان این که در حال حاضر ضریب تبدیل مرغ 2.1 است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که ضریب تبدیل را در برنامه 10 ساله به 1.7 برسانیم.
وی ارتقای استاندارد های کشتارگاه های مرغ را از الزامات برنامه افزایش تولید این محصول دانست و گفت: از کل 500 کشتارگاه مرغ موجود، کمتر از 20 کشتارگاه، استاندارد است.
رکنی در همین حال استفاده از دستاوردهای اصلاح نژادی را یکی از راهکارهای افزایش تولید مرغ عنوان و بر ایجاد زمینه های صادراتی این محصول تاکید گذاشت.
وی در مورد سرانه تولید تخم مرغ نیز اعلام کرد: در افق 1404 سرانه تولید تخم مرغ 15 کیلو گرم پیش بینی شده است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سرانه تولید جهانی تخم مرغ را 9.5 کیلوگرم عنوان کرد.
وی گفت: انتظار داریم امسال 950 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شود که در این صورت سرانه تولید به 12 کیلوگرم می رسد.


پیش بینی صادرات 77 هزار تن گوشت مرغ در سال جاری


رکنی پیش بینی کرد که امسال 77 هزار تن گوشت مرغ از کشور صادر شود.
وی صادرات جوجه یکروزه گوشتی را در سال 95 حدود 35 میلیون قطعه برآورد و از برنامه افزایش این میزان صادرات به 76 میلیون قطعه در ظرف 10 سال آینده خبر داد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در دو ماهه امسال 15 هزار تن گوشت مرغ و 4.6 میلیون قطعه جوجه یکروزه صادر شده است، اظهار داشت: صادرات هر یک از این محصولات در دو ماهه ابتدای سال به ترتیب 20 درصد و 13 درصد از اهداف برنامه سال جاری را پوشش داده است.
وی در مورد صادرات تخم مرغ نیز گفت: پیش بینی صادرات تخم مرغ طی امسال 60 هزار تن است و امیدواریم تا افق 1404 میزان صادرات این محصول به 105 هزار تن برسد.
رکنی میزان صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی در سال 95 را 26 میلیون عدد پیش بینی و اعلام کرد: در افق 1404 برای صادرات 57 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار مرغ گوشتی برنامه ریزی کرده ایم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , گوشت مرغ , تولیدات دامی , تخم مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ در افق 1404 ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: