مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6242     

بیش از 2 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان هرمزگان

رئیس اداره مبارزه با بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم دامپزشکی استان هرمزگان گفت: در سه ماهه اول سال 95 بیش از2 میلیون قطعه جوجه ریزی تحت نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان انجام شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد ساعت 17:30

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، سمیه چاهخوزاده اظهار داشت:در سه ماه نخست امسال بیش از 4 میلیون دز واکسن علیه بیماری های طیور در استان به مصرف رسید.
وی افزود: در این مدت 8کانون بیماری طیور در استان گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20درصد کاهش داشته است.
رئیس اداره مبارزه با بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم توصیه کرد: پرورش دهندگان طیور در استان هرمزگان در راستای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها و کاهش تلفات لازم است اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های بهداشتی قرنطینه ای را رعایت کرده و هرگونه تلفات غیر عادی را بلافاصله به نزدیکترین اداره دامپزشکی اطلاع دهند.
 چاهخوزاده تصریح کرد: عوامل بیماری زا همواره به عنوان مهم ترین عامل تهدید کننده در جمعیت طیور، شناخته می شود. نگاهی به گذشته، رخداد فاجعه بار بیماری های شناخته شده و نا شناخته را در نابودی این صنعت و به دنبال آن از دست رفتن معیشت مردم، بیکاری، فقزو نومیدی به خاطر می آورد. نیوکاسل، برونشیت، گامبورو، آنفلوانزای پرندگان و ... از جمله این بیماری ها هستند.   
وی در ادامه گفت: حفظ و حراست از این سرمایه ملی در راستای تامین امنیت غذایی جامعه مستلزم تلاش، همدلی و همکاری همه سازمان هایی است که در این زمینه فعال می باشند.
وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری سبب ایجاد خسارت‌های سنگین اقتصادی می‌شود
رئیس اداره مبارزه با بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم تاکید کرد: اقدامات بهداشتی باید هم شامل حفظ پرندگان در یک محیط سالم و هم درجاتی از مصونیت بیولوژیک را به وجود آورد و در تمامی مزارع و سالن ها باید محدودیت ها و مراقبت هایی را به اجرا گذاشت تا انسان و جانوران له آسانی به این اماکن رفت و آمد نداشته باشند. بهتر آن است که سرتاسر وسایط نقلیه در هنگام ورود به مرغداری و برگشت از آن ضدعفونی شود.از هر گونه جابجایی مستقیم بین مرغداری ها، بویژه نقل و انتقال دان، جمع آوری تلفات و غیره باید خودداری کرد. صاحبان مرغداری ها باید تسهیلات تعویض لباس و دوش گرفتن را برای افرادی که وارد محل و یا از آن خارج می شوند، فراهم سازدند. این گونه اقدامات بسیار مطلوبند و باید در سطح وسیعی به کار روند.
چاهخوزاده در پایان و با اشاره به فصل گرما و احتمال شیوع بیماری های مشترک بین انسان و طیور، از شهروندان خواست که از خرید مرغ زنده و کشتار های غیر مجاز خودداری کنند.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاجوجه ریزی , مرغداری , هرمزگان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: