مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6245     

سود گرانی مرغ درجیب دلالان

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران کشورگفت : سود ناشی از گرانی قیمت مرغ درروزهای اخیر درجیب دلالان می رود و تولیدکنندگان از این حاشیه سود بی نصیب هستند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد ساعت 17:46

عطاء الله حسن زاده روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا در ساری افزود : درحال حاضر قیمت منطقی گوشت مرغ باید در بازار 75 تا 78 هزار ریال در هر کیلوگرم باشد که این قیمت به نفع تولید و مصرف کننده است.
به گفته وی هرنرخی بالاتر از این میزان سودش به جیب دلالان و واسطه ها می رود و تولیدکنندگان هیچ نفعی از این افزایش نمی برند.
حسن زاده گفت: درحال حاضربه دلیل نبود نظارت بر بازار، دلالان و واسطه ها در مبادی تولید و مصرف ورود کردند و گوشت مرغ را حداقل 10 هزار ریال گرانتر از قیمت تمام شده در هر کیلوگرم در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.
هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ آماده طبخ در بازار شهر ساری مرکز مازندران بین 86 تا 88 هزار ریال است.
*** دود گرانی مرغ به چشم تولید کنندگان
رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت که دود گرانی چند روزه اخیر قیمت مرغ در بازار به چشم تولید کنندگان می رود و این روند باعث افزایش 20 درصدی قیمت هر کیلوگرم ذرت شد.
حسن زاده افزود : هم اکنون با افزایش قیمت گوشت مرغ، ریسک برای جوجه ریزی در مرغداریها کاهش یافت و مرغدارانی که تا چند روز قبل به دلیل ارزانی تمایلی به جوجه ریزی نداشته، وارد کار شدند.
*** پیش بینی کاهش قیمت مرغ در روزهای آینده
این مسوول بخشی از گران شدن قیمت مرغ را در روزهای اخیر به دلیل کاهش میزان تولید به علت گرمای تابستانی دانست و گفت: درروزهای آینده با ورود مرغ جدید به بازارو کاهش میزان مصرف قیمت ها شکسته می شود.
حسن زاده افزود : با روند افزایش تمایل برای جوجه ریزی در مرغداران، احتمال می رود قیمت این مواد پروتئینی دراوایل مهرماه به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
*** آمادگی برای عرضه مستقیم مرغ
رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران ایران از آمادگی این اتحادیه برای ایجاد بازارهای عرضه مستقیم مرغ در کشور خبرداد.
حسن زاده افزود : در صورت تمایل مسوولان این اتحادیه می تواند مرغ را از تولید به مصرف با حداقل 10 هزار ریال زیر قیمت فعلی بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.
درکشور24 هزارواحد مرغداری دارای مجوز رسمی با تولید سالانه دو میلیون تن گوشت سفید فعالیت دارند که ظرفیت نهایی این واحدها تا دو میلیون و 500 هزار تن قابل افزایش است.
مازندران به عنوان قطب تولید گوشت مرغ حدود 11 درصد از تولید این مواد پروتئینی را در کشور بر عهده دارد که با ظرفیت های موجود می تواند تا 20 درصد میانگین تولید کشور افزایش دهد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگرانی , مرغ , دلالان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سود گرانی مرغ درجیب دلالان ۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: