مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6252     

تحقق اقتصادمقاومتی با تحول صنعت دامپروری

با عملی نمودن تئوری تحول صنعت دامپروری كشور، می توان گامی دیگر در راستای اقتصاد مقاومتی برداشت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ مرداد ساعت 15:44

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) به نقل از سایت ملكشاهی خبر، اهمیت و جایگاه فراورده های دامی نظیر گوشت ولبنیات در سبد غذایی انسان بر كسی پوشیده نیست.

خودكفایی در تولید این مواد و صدور مازاد آنها به خارج از كشور یكی از راهكارهای تقویت اقتصاد مقاومتی است كه لازم است برای رونق دهی بیشتر به صنعت دامپروری و مكانیزه نمودن حداكثری این بخش، اقدامات و برنامه ریزیهای كلان كشوری صورت گیرد.

نهاد و سازمانهایی از جمله سازمان جهاد كشاورزی،بسیج سازندگی، امورعشایری، سازمان دامپزشكی، بانك كشاورزی و... در راستای متحول نمودن و به روز نمودن صنعت دامپروری می توانند ایفای نقش داشته باشند.

در همین خصوص برآن شدیم تا  برخی راهكارها و شیوه های گسترش و مقاومتی نمودن این صنعت را متذكر شویم تا الگویی نظری برای استفاده كنندگان بوده باشد.مراحل پیشنهادی در این تئوری به شرح زیر می باشند:

گام اول؛ تحقیق و پژوهش و تهیه مواد آموزشی: نهادهای بانی طرح در زمینه های اصلاح ن‍ژاد در استانهای مختلف، پروژه ها وطرحهای آموزشی را بررسی و طرح های با قابلیت اجرا را شناسایی و درقالب كتابچه آموزشی تدوین نمایند.

علوفه های متنوع، شناسایی خواص وویژگی آنها جمع آوری وبصورت علمی مدون گردد. ویژگی های جامع هر نژاد اصلاح شده مطابق شرایط آب وهوایی شناسایی شوند.

تحقیقات دانشگاهی در رشته دامپروری بصورت عملی به این موضوع پرداخته وفعالیت پژوهشی آنها درقالب پایان نامه های میدانی تصویب شود.مروجین و مربیان مواد آموزشی تهیه شده در این راستا در هر استان(منطق)  تعیین و مامور گردند.

گام دوم؛ آموزش و اجرای آزمایشی:عده زیادی از جمعیت كشور را عشایر كوچرو و ساكنین روستا ها تشكیل می دهند كه به پرورش سنتی دام مشغولند.به منظور ارتقای تولیدی وشغلی این جمعیت، ضروری است كلاسهای آموزشی فشرده اختیاری و اجباری در سطح روستاها و مناطق عشایرنشین برگزار گردد ومحتوای آموزشی دراین راستا بوی‍ژه اصلاح نژاد، تغییر سبك نگهداری، تصحیح خوراك دام وبهداشت آنها در اختیار جامعه هدف قرار داده شود.

گام سوم؛ اصلاح نژاد دام: نژادهای بومی كشور كه دوقولوزا و چند قولوزا هستند و تولید شیر و گوشت بیشتری دارند باید شناسایی،تكثیر و ترویج گردند و در اختیار پرورش دهندگان و عشایر كشور قرار داده شوند، نژادهایی از میان گوسفند، بز، طیور، ماهی و زنبور عسل
كه سازگارتر از لحاظ آب و هوای هر منطقه باشند.تنوع نژادهای بومی كشور خوشبختانه بسیار زیاد است.از 27نژاد بومی گوسفند می توان نژادهای  بختیاری، قزل، فشدی؛ فراهانی،سنجابی،افشاری، سنگسری كردی و... را نام برد.همچنین از 10نژاد اصیل بز بومی كشور می توان به رایینی،عدنی،مرغوز،نجدی، سیستانی،تالی و... اشاره كرد. بعنوان مثال می توان گفت كه نژاد تالی در منطق گرمسیر بسیار سازگاری آب و هوایی بیشتری دارد. در حوزه طیور می توان از نژادهای متنوع مانند لاری ، هلندی،كردی، مرندی را نام برد.

گام چهارم، اصلاح تغذیه دام: در مبحث تغذیه دام لازم است پژوهشهای علمی تری صورت گیرد واز خوراكیهای متنوع تری استفاده شود، برگ درختان تنوع، كاه ، كلش، گیاهانی مانند شبدر، یونجه وذرت علوفه ای برای نژادهای مختلف از نظر بازدهی پس ازتغذیه بررسی و به عرصه پژوهش گذاشته شوند. به عنوان مثال برگ درخت سنجد باعث دوقلو زایی گوسفندان می شود.

"آجرهای لیسیدنی" كه یك مكمل از تمام موادمعدنی و ویتامینها برای دامها محسوب می شوند ودر دامپروری مدرن جهان امروز رایج شده اند را باید درمناطق مختلف اشاعه داد.چرای سنتی دام در مزارع وچمنزارها را مورد بررسی كمی وكیفی از لحاظ غنای غذایی قرار دهیم. نمك مورد استفاده در دامپروری ها اصلاح شود.

گام پنجم، بهداشت و واكسیناسیون: ن‍ژادهایی كه مقاوم تر دربرابر بیماریهای دامی هستند، شناسایی ومعرفی شوند، به منظور تولید محصولات لبنی وگوشتی سالم تر، حتی الامكان از داروهای گیاهی وطبیعی در درمان بیماریهای دام و طیور استفاده شوند، بعنوان مثال برای زخم های دهانی گوسفند وبز از گیاه آویشن وبرای شست وشوی بدن آنها از برگ گردو استفاده شود، به منظور ضدعفونی كردن سالنهای مرغداری از دود اسپند و در جیره غذایی پرندگان، سیاهدانه وارد شود. به زنبورهای عسل می توان شیره خرما و شكر سنتی بعنوان جایگزین شكرمعمولی داد.

گام ششم، اصلاح شیوه نگهداری: جمعیت عشایر كشور، درصد عمده ای از دامداری را انجام می دهند اما از آنجائیكه شیوه نگهداری سنتی آنها در دشت وصحرا موجب عدم بازدهی مطلوب تراست، به همین منظور بهتراست این قشر به صنعتی نمودن دامپروری ترغیب و حمایت شوند تا علاوه بر آسیب كمتر به چراگاههایی كه دراثر چرای بی رویه تخریب شده اند، پرورش وپرواربندی دامهای عشایر كوچرو، بصورت یكجانشین در روستاها صورت گیرد. ومحصول بیشتری از زحمات این قشر عاید خود و جامعه شود و بالاخره اینكه نژادهای سنتی بومی كم بازده با نژادهای اصلاح شده جایگزین شوند.

گام هفتم، ارائه تسهیلات: به تمامی طرحهای تحولی در صنعت دامپروری، زنبورداری وپرورش ماهی می بایست تسهیلات به صرفه حمایتی اعطاء گردد. وام قرض الحسنه برای ساخت مكان دامپروری صنعتی وخرید نژاد بهتر برای متقاضیان فراهم گردد. موضوع بیمه نمودن دامها وطیور دراولویت باشد. آبرسانی وبرق رسانی به همه روستاها ومناطق عشایرنشین به منظور جلوگیری ازمهاجرت روستائیان به شهرها صورت گیرد. دولت وبخش خصوصی برای بازاریابی مناسب محصولات آنها خدمات لازم را فراهم آوردو كارگاههای تبدیلی مانند چرم سازی، ریسندگی، بسته بندی تخم مرغ و... دراستانهای مختلف ایجاد گردد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااقتصادمقاومتي , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تحقق اقتصادمقاومتی با تحول صنعت دامپروری ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: