مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6254     

علل افزایش نرخ خوراک دام/ وزارت‌جهاد پاسخگوی گرانی ذرت باشد

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران دلایل گرانی نهاده‌های دامی را در بازار تشریح کرد و گفت: مسائل و مشکلات داخلی بیشتر از اتفاقات بین‌المللی در این تنش‌ها موثر بوده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۹ مرداد ساعت 09:58

مجید موافق قدیری در گفتگو با مهر درباره دلایل نوسانات قیمتی نهاده‌های دامی در بازار طی هفته‌های اخیر، اظهارداشت: تغییر قیمت کنجاله سویا و جو در مقایسه با ذرت، چندان چشمگیر نبوده؛ ضمن اینکه نرخ ذرت در یک ماه قبل افزایش زیادی داشته است.

وی درباره دلیل افزایش قیمت جو با بیان اینکه اعمال تعرفه و ممنوعیت واردات این محصول در فصل برداشت از جمله دلایل گرانی آن است، اظهارداشت: علاوه بر این ارز مبادله‌ای واردات این محصول نیز حذف شده که بر افزایش نسبی قیمت آن بی تاثیر نبوده است.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران اضافه کرد: قیمت جهانی کنجاله سویا نیز در ۳ ماه گذشته تغییرات زیادی نداشته و در ایران نیز قیمت‌ها نسبت به ذرت نوسان بسیار کمتری داشته است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران وضعیت بازارهای جهانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: نوسانات شدید قیمت‌های محصولات کشاورزی طی چند روز اخیر در بازار بورس شیکاگو و روتردام بیانگر این واقعیت است که بازار محصولات کشاورزی سر درگم است و وضعیت قابل اطمینانی در آن وجود ندارد.

موافق قدیری همچنین با بیان اینکه افزایش قیمت ذرت می‌تواند چند دلیل داخلی داشته باشد، اظهارداشت: البته درباره گرانی قیمت ذرت، وزارت جهاد کشاورزی باید توضیحات کامل و شفافی ارائه کند اما نکته مهم این است که قیمت جهانی این محصول  در ۳ ماه گذشته تغییر محسوسی نداشته و با نوسانات اندکی روبرو بوده است.

 وی اضافه کرد: البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که  در برزیل قیمت‌های ذرت طی هفته‌ای که گذشت افزایش پیدا کرد و در ایالت های سائوپائولو، ماتوگراسو و پارانا ذرت ۷۵ تا ۹۰ درصد  بالاتر از نرخ‌های سال گذشته معامله شد.

این فعال اقتصادی ادامه داد:  به طور کلی در حال حاضر بالا رفتن قیمت این محصول ارتباط کمتری به مسائل بین المللی دارد چرا که ما می‌توانیم کمبود نیاز داخلی‌مان را از کشورهای دیگر از جمله اکراین که در سال ۲۰۱۶ تولید ذرت آن افزایش پیدا کرده و بزرگترین تامین کننده این فصل ذرت در شمال دنیا است، تامین کنیم، بنابراین مسائل داخلی ما بیشتر از مسائل فراملی در این امر دخالت دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق ایران چند مورد از مشکلات مذکور را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه دولت قصد دارد، ارز مبادله‌ای ذرت را حذف کند به گوش می‌رسد ضمن اینکه عرضه ذرت داخلی در بورس کالا نیز یکی از دلایل گرانی این محصول است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای خرید ذرت داخلی قیمت تضمینی تعیین کرده است، گفت: الان که فصل برداشت این محصول است، دولت علاقه‌ای ندارد قیمت خرید بورس ونرخ  تضمینی اختلاف زیادی داشته باشند که  به کشاورزان بیشتر بدهکار شود، به همین دلیل قصد دارد با سیاست‌های اعمالی تفاوت قیمتی کمتری ایجاد کند تا پرورش دهندگان دام و طیور به خرید محصول مورد نیاز خود از بورس کالا تمایل پیدا کنند.

موافق قدیری اضافه کرد: برای ساماندهی شرایط بازار پیشنهاد ما این است که عرضه ذرت با قیمت و شرایطی مناسب به تولیدکنندگان پروتئین حیوانی افزایش پیدا کند ضمن اینکه تعرفه ۱۰ درصدی ذرت که از مهر ماه اجرایی خواهد شد اعمال نشود و یا با تاخیر حداقل ۳ ماهه اجرایی شود تا از شوک بازار کاسته شود.

‌ رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران میانگین قیمت ذرت برزیل، کنجاله سویا پلت و جو را در مبادی ورودی کشور به ترتیب ۹۵۴، ۱۴۳۰و  ۷۸۰ تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این قیمت ذرت آرژنتین، ذرت اکراین و جو دامی تحویل بنادر جنوبی ایران ۲۱۷، ۲۰۴ و ۱۸۴ دلاراست.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخوراک دام , وزارت‌جهاد , ذرت ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: