مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6266     

وضعیت دامپروری مازندران مناسب نیست

استاندار مازندران گفت:وضعیت دامپروی مازندران مناسب نیست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد ساعت 10:02

به گزارش ایسنا مازندران، ربیع فلاح در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: استان مازندران در تحقق اقتصاد مقاومتی از سال های گذشته تلاش داشته و این استان به لحاظ قابلیت و موقعیت خاصی که دارد  در انواع تولیدات استراتژیک در زمره استان های نخستین به شمار می رود.
وی با بیان اینکه فقط 10 درصد از آب های سطحی استان مهار شده است، افزود:  امسال میزان بارندگی مناسب بود از این رو اگر به زیر ساخت تامین آب توجه شود میزان محصولات زراعی افزایش خواهد یافت.
استاندار مازندران تصریح کرد: استان مازندران اکنون می تواند 50 درصد از نیاز برنجی که واردات می شود را  تولید کند که این امر نیازمند مدیریت درست برنج خارجی و ساماندهی تولید است.
وی با اشاره به نگرانی‌های کشاورزان درباره بازار محصولات کشاورزی، افزود: کشت رتون در استان مازندران می تواند 50 درصد تولید برنج در استان را افزایش دهد و فقط باید تامین آب کشاورزی اتفاق بیفتد و طرح های پیش رو که می‌تواند 35 درصد آب استان را تامین کند به اتمام برسد.
فلاح با بیان اینکه ظرفیت‌های دریا یکی از فرصت های اقتصادی در استان است، اظهار کرد: طرح پرورش ماهی در قفس دریایی با ورود بخش خصوصی انجام شد.
وی با اشاره به افزایش تولید مرکبات در استان افزود: هزینه های حمل و نقل مرکبات به روسیه مقرون به صرفه نیست.
استاندار مازندران گفت: در محصولات باغی باید کیفیت و قیمت محصولات کشاورزی به حد استاندارد برسد تا بتوانیم با بسته بندی های با کیفیت محصولات را صادر کنیم.
وی با بیان اینکه در حوزه دامپروری وضعیت مناسبی در مازندران وجود ندارد، افزود: استان مازندران در حوزه گردشگری داخلی و خارجی بسیار فوق العاده است و این ظرفیت ها بیشتر در غرب استان خودنمایی می کند.
فلاح با اشاره به اینکه بوم گردی در استان فرهنگ شده است، گفت: در ایام نوروز 11 میلیون نفر در استان اقامت داشتند اما این استان 20 هتل نیمه تمام دارد که متاسفانه با عدم پرداخت تسهیلات هنوز این هتل ها به اتمام نرسیده است.
وی افزود: فاضلاب‌های استان و زباله ‌از مشکلات این استان است؛ با توجه به اینکه بیشتر آب استان از چاه ها تامین می شود باید معضل زباله و فاضلاب را جدی بگیریم.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه 36 درصد از صنعت استان متوقف شده است، اظهار کرد:  6 درصد از تعطیلی واحدهای تولیدی در  دولت تدبیر و امید بوده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 1700 میلیارد تومان در صنعت مازندران سرمایه گذاری شد، افزود: 800 مجوز در ارتباط با واحد صنعتی پیگیری شده است.
استاندار مازندران با بیان اینکه بانک ها مشکلات و محدودیت‌ها حمایت لازم را داشتند، گفت: کل اشتغال در استان در سال گذشته حدود  62 هزار شغل بود که 15 هزار شغل به صورت خانگی و خرد بوده است.
وی تعداد اشتغالزایی در سال 93  را  24 هزار شغل اعلام کرد و ادامه داد: هیچ مشکل امنیتی در استان نداریم و فضا برای هر گونه سرمایه گذاری در استان با همکاری مردم و دستگاه های امنیتی برقرار است.
فلاح با بیان اینکه در اشتغالزایی در سال گذشته 7 درصد بهبود داشتیم، عنوان کرد: نرخ میزان مشارکت زنان در مازندران 15 درصد و در کشور 13 درصد است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری , مازندران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 وضعیت دامپروری مازندران مناسب نیست ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: