3:08 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6269     

تاکید معاون وزیر جهاد کشاورزی بر خودکفایی در تولید گوشت قرمز

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: خودکفایی در تولید محصولات دامی نظیر گوشت قرمز مهمترین رویکرد این وزارتخانه است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت 12:04

به گزارش ایرنا؛ حسن رکنی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بجستان استان خراسان رضوی افزود: سالانه 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور به فروش می رسد که کمتر از 10 درصد این میزان از سایر کشورها وارد می شود.
وی اظهار کرد: صادرات 470 هزار راس دام از ابتدای امسال نقش مهمی در تنظیم بازار داخلی گوشت به دنبال داشت.
وی گفت: برای ایجاد تعادل در عرضه تولید مرغ هم از یک سال و نیم گذشته صدور پروانه برای احداث کشتارگاه جدید متوقف شد.
رکنی با بیان اینکه هر کیلو ذرت هم اکنون هفت تا هشت هزار ریال به فروش می رسد، افزود: در 20 روز آینده با ورود ذرت تولید داخل شاهد کاهش این قیمت خواهیم بود.
وی اظهار کرد: هم اکنون 70 درصد بازار نهاده های دامی مربوط به بخش خصوصی است که سعی می کنیم این میزان به صد در صد افزایش یابد.
وی گفت: سال گذشته مقداری وقفه در توزیع واکسن تب برفکی ایجاد شد که این مساله مشکلاتی را برای تولید کنندگان بخش کشاورزی به همراه داشت اما اکنون واکسن تب برفکی برای دامهای سبک به صورت رایگان تامین می شود و برای دامهای سنگین، دامداران باید تا زمان بازگشت به شرایط عادی هزینه واکسن را پرداخت کنند.

* برای هیچ فرد و گروهی مجوز طلایی صادر نمی شود
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس هم در این مراسم گفت: در حوزه صادرات و واردات برای هیچ فرد و گروهی مجوز طلایی صادر نشده و برای هیچ کس تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.
خلیل آقایی با اشاره به ظرفیتهای بجستان خواستار مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد سردخانه در این شهرستان شد.
وی در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر بلاتکلیف ماندن مجتمع و شهرک دام و مشکلات دامداران بجستان افزود: مسئول اصلی این مشکلات فردی است که اجازه ساخت مجتمع را صادر کرده زیرا شهرکی که علوفه لازم نداشته باشد، توجیهی ندارد.
قائم مقام و معاونان وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به بجستان از کارخانه شیر براسون و قنات رضائیه این شهرستان بازدید کردند.
8500 بهره بردار بخش کشاورزی در شش هزار و 626 هکتار زمینهای زراعی و باغی بجستان فعالیت می کنند.
مرکز شهرستان 31 هزار نفری بجستان در 278 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
16 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاجهاد کشاورزی , خودکفایی , گوشت قرمز ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: