مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6274     

کاهش صادرات تخم مرغ

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت:در سه روز اخیر روزانه 30 الی 40 تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ مرداد ساعت 10:44

سید فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت صادرات تخم مرغ اظهار داشت: صادرات تخم مرغ به سبب عدم همخوانی قیمت داخل با عراق توجیه اقتصادی ندارد، ضمن اینکه حدود یک هفته است که صادرات به افغانستان تقلیل یافته است.

وی گفت: در سه روز اخیر تنها روزانه 30 الی 40 تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده است.

گفتنی است نرخ مورد تقاضا برای هر کیلو تخم مرغ از جانب عراق 4 هزار تومان است و این درحالیست که قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ تحویل در مرز 4 هزار و 300 تومان است.

طلاکش در خصوص یارانه صادراتی عنوان کرد: تا زمانیکه نرخ هر کیلو تخم مرغ حدود 3 هزار تومان بود، کیلویی 100 تومان یارانه صادراتی به صادرکنندگان پرداخت می شد اما هم اکنون اخذ یارانه صادراتی کاملا متوقف شده است.

وی با اشاره به قیمت تخم مرغ در داخل بیان کرد: در حال حاضر میانگین هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 3 هزار و 800 تومان است.

دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار ادامه داد: با توجه به افزایش مصرف تخم مرغ در صنایع غذایی ممکن است قیمت تخم مرغ کمی افزایش یابد به گونه ای که به قیمت تمام شده مرغدار نزدیک شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 توقف صادرات تخم مرغ به عراق ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان
2 صادرات پایدار تخم مرغ به برنامه ثابت حمایتی نیاز دارد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان
3 صادرات تخم مرغ نصف شد/ توان رقابت نداریم ۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر
4 کاهش صادرات تخم مرغ ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ مرداد
5 صادرات روزانه ۱۵۰ تن تخم مرغ/کاهش صادرات به دلیل عدم رقابت‌پذیری در قیمت ۱۳۹۴ جمعه ۲۱ اسفند
6 کاهش 50 درصدی صادرات تخم مرغ / احتمال کاهش قیمت در بازار داخلی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
7 کاهش 50 درصدی صادرات تخم مرغ / احتمال کاهش قیمت در بازار داخلی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
8 صادرات ۸۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری/ تقاضایی از روسیه نداشته‌ایم ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
9 رونق صادرات تخم مرغ؛ نتیجه حضور داعش در عراق ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
10 صادرات تخم مرغ به ۴۳ هزار تن رسید ۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر
11 افزایش ۲۰ درصدی صادرات تخم مرغ/ صادرات ۶۵۰ هزار رأس دام سبک ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
12 رفع مشکل صادرات تخم مرغ به افغانستان در آینده نزدیک ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور
13 صادرات بیش از 22 هزار تن تخم مرغ به کشورهای همسایه ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۴ تير
14 کاهش تقاضای صادرات تخم مرغ به عراق و افزایش آن برای افغانستان ۱۳۹۴ جمعه ۵ تير
15 توقف صادرات تخم مرغ به عراق ۱۳۹۴ دوشنبه ۱ تير
16 صادرات ۷۰ هزار تن تخم مرغ در سال ۹۳ ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۲ اسفند
17 صادرات تخم مرغ نطفه دار به کویت ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ بهمن
18 تصمیماتی برای تغییر فرآیند صادرات تخم مرغ به افغانستان اتخاذ شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ دي
19 صادرات ماهانه 5 هزار تن تخم مرغ به روسیه ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي
20 صادرات 21 هزار تن تخم مرغ در 3 ماه/ بازدید هیات روسی از روند تولید در ایران ۱۳۹۳ جمعه ۵ دي
12


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: