مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6281     

رئیس یک انجمن تخصصی: کنسرسیومی برای صادرات خوراک دام تشکیل شد

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران پس از تشریح مشکلات تولید و صادرات در کارخانه های خوراک دام، طیور و آبزیان از تشکیل کنسرسیومی برای صادرات خوراک دام خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ساعت 19:57

«مجید موافق قدیری» امروز (دوشنبه) در پنجمین نشست هم اندیشی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایران که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزاری شد، افزود: رقابتی نبودن مولفه ها و سازوکارهای اقتصادی کشور با رقیبان یکی از مهمترین مشکلات این بخش به شمار می آید.
وی ورود به بازارهای بین المللی توسط برخی از تولیدکنندگان ملی پیش از دستیابی به استانداردهای خواسته شده جهانی برای محصولاتشان، نبود روابط بانکی بین ایران و کشورهای هدف، نرخ پایین تعرفه ورود خوراک دام ساخته شده و تمهیدها و مشوق های مالی صادراتی اجرا نشده را از موانع پیش روی این بخش ذکر کرد.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام گفت: نبود موافقتنامه های دو یا چندجانبه با کشورهای بازارهای هدف، فقدان شرایط و آمادگی لازم برای ورود به عرصه اقتصاد جهانی، مشکلات بانکی در زمینه گشایش اعتبارات برای توسعه و همچنین ناآشنایی با مزیت های صدور فرآورده های فرعی صنعت از دیگر مشکلات بخش تولید و صادرات خوراک دام است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: باید همه امور تصمیم گیری در تجارت و توزیع کشور را به سویی هدایت کنیم که صادرات کشور رشد پیدا کند و پنجره ارتباط با اقتصاد جهانی باز بماند.
موافق قدیری اضافه کرد: باید سیاست ارزی، پولی، مالی و مالیاتی ما حول محور راهبردی تولید صادرات محور شکل بگیرد؛ یعنی رابطه ما با دنیا بیشتر بر پایه فروش باشد تا خرید، و این را نه با تحمیل های نفتی بلکه باید با توان صادراتی حاصل کنیم.
وی گفت: ایران در بخش دامپروری و خوراک دام، طیور و آبزیان در سطح منطقه ای و فراملی، مزیت های نسبی و قابلیت رقابت دارد.

** تشکیل کنسرسیومی برای صادرات خوراک دام
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران همچنین از تشکیل کنسرسیومی برای صادرات خوراک دام خبر داد و گفت: تقاضا برای محصولات خوراک دام ایران در منطقه و جهان رو به افزایش است و ایران نیز یکی از بهترین مزیت ها را در این زمینه دارد.
وی چندی پیش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: میانگین ارزش واردات ذرت دامی، کنجاله سویا، جودامی و دانه سویا در سه ماهه نخست امسال به ترتیب 239 میلیون، 85 میلیون، 71 میلیون و 110 میلیون دلار بود.
موافق قدیری افزود: میانگین درصد تغییرات ارزش ذرت دامی، جودامی و دانه سویا نسبت به سه ماه نخست سال گذشته به ترتیب 31، 19 و 11 درصد کاهش و کنجاله سویا 18 درصد افزایش یافت.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان اعلام کرد: میانگین قیمت پایه هر کیلو ذرت دامی، کنجاله سویا، جو دامی و دانه سویا در سه ماه نخست امسال به ترتیب 216، 413، 220 و 412 دلار بود و میانگین درصد تغییرات قیمت پایه ای این اقلام نیز نسبت به سه ماه آغازین پارسال به ترتیب 7، 16.5، 15.5 و 11 درصد کاهش یافت.
موافق قدیری اضافه کرد: میانگین درصد سهم ارزش ذرت دامی، کنجاله سویا، جو دامی و دانه سویا از کل واردات در سه ماه نخست امسال به ترتیب 3.1، 2.2، 2.1 و 3.4 درصد بود.
وی ادامه داد: صادرات محصولات کشاورزی در دو ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه پارسال بل از نظر وزنی یک درصد و از نظر ارزش ١٢ درصد کاهش داشت.
به گفته وی، در دو ماه نخست سال ارزش صادرات محصولات کشاورزی ٨.٢ درصد صادرات کل کشور را به خود اختصاص داد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , خوراک دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: