مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6284     

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: کاهش تقاضا، قیمت مرغ را پایین آورد

رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی دلیل افت 6 هزار ریالی قیمت گوشت مرغ در سه روز گذشته را کاهش میزان تقاضا اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد ساعت 17:48

محمد یوسفی امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 48 هزار تا 50 هزار ریال، نرخ گوشت آن در میدان بهمن 64 هزار ریال و میدان میوه و تره بار 71 هزار ریال بود.
یوسفی یادآوری کرد: افزایش قیمت مرغ در ماه های گذشته متاثر از رشد 30 درصدی تقاضا، افزایش 30 درصدی قیمت ذرت و هزینه دو برابری جوجه یک روزه بود.
رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: اکنون نرخ نهاده های تولید و پرورش مرغ گوشتی کاهش نیافته و در بازار قیمت جوجه یک روزه هنوز 19 هزار تا 21 هزار ریال و هر کیلوگرم ذرت 11 هزار تا 13 هزار ریال است.
وی افزود: این در حالی است که شرکت پشتیبانی امور دام در بورس کالا هر کیلوگرم ذرت را به قیمت هشت هزار و 500 ریال از کشاورزان خریداری می کند.
به گزارش ایرنا، در سه ماه گذشته قیمت هر تن ذرت 6 میلیون ریال تا 6 میلیون و 500 هزار ریال بود.

** احتمال کاهش قیمت ذرت در 6 ماهه دوم سال
رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرد اکنون هر تن ذرت به قیمت جهانی 220 دلار به کشور وارد می شود.
یوسفی اضافه کرد: انتظار می رود در 6ماهه دوم سال قیمت ذرت به دلیل آغاز برداشت تولید داخلی کاهش یابد که همین امر در کاهش قیمت گوشت مرغ نیز تاثیرگذار است.
به گفته وی، براساس اعلام کارشناسی وزارت جهادکشاورزی در 2.5 سال گذشته قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده 45 هزار ریال و گوشت مرغ 70 هزار تا 75 هزار ریال بوده است.
به گزارش ایرنا، سالیانه در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه و بدون پروانه 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ تولید می شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ گوشتی , تقاضا , قیمت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: