2:18 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6288     

هیچگونه افزایش قیمتی در گوشت قرمز نداریم

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: میانگین قیمت هر کیلو دام زنده گوسفند در کشور یازده هزار تومان و دام سنگین نیز حدود 9 هزار تومان است که هیچگونه افزایش قیمتی نداریم و نخواهیم داشت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۲۳ مرداد ساعت 17:38

محمدرضا صالحی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در واکنش به اخبار مربوط به افزایش قیمت گوشت قرمز که از سوی اتحادیه فروشندگان مطرح شده بود با اشاره به اینکه امسال بیش از 820 هزار تن گوشت قرمز تولید می شود و کمتر از ده درصد نیاز بازار مصرف از واردات تامین خواهد شد افزود: در سه سال گذشته تغییر محسوسی در قیمت گوشت قرمز در دامداری ها نداشتیم و تغییر قیمت نیز کمتر از سه درصد بوده و مطابق با تورم موجود در کشور افزایشی نداشته است.

وی افزود: معمولاً در واحدهای دامداری پرواربندی و دامداران دام سبک گاهی با انباشت دام زنده مواجه ایم و دامداران از این لحاظ نگرانی های زیادی دارند.

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت : اغلب دامداران و واحدهای پرواربندی دام زنده را در حاشیه ضرر عرضه می کنند و هیچ رابطه مستقیمی بین قیمت دام زنده درب دامداری با آنچه که درب قصابی به مصرف کننده عرضه می شود وجود ندارد.

ملاصالحی افزود: بر اساس فرمول های موجود، قیمت لاشه گوسفند باید هر کیلو حداکثر 28 هزار تومان عرضه شود اما این فاصله و شکاف قیمت به شبکه دلالی مربوط است که بین دامدار تا مصرف کننده فعال است و به ضرر دامدار و مصرف کننده کار می کند.

وی گفت : از آنجا که تولید دام سبک در کشور ما فصلی است و عمده دام نیز تولید عشایر است بنابراین در یکی دو ماه آینده با عرضه زیاد دام بویژه دام سبک و کاهش قیمت دام زنده مواجه خواهیم بود.

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: عرضه انبوه دام زنده در این ماهها فرآیندی است که هر سال تکرار می شود بنابراین برنامه ریزی کردیم برای جلوگیری از ضرر و زیان به دامداران مازاد دام زنده را صادر کنیم .

ملاصالحی گفت : دام زنده سبک تا دو برابر قیمت داخل به کشورهای حاشیه خلیج فارس با همکاری مجمع ملی صادر کنندگان دام ایران صادر می شود.

وی افزود: تشکل های مرتبط با دامداران برای مقابله با دلال بازی و قیمت سازی و جلوگیری از ضرر و زیان دامدار در ماههای پرعرضه دام مازاد را صادر می کنند.

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: به نظر می رسد عده ای با انتشار اخبار افزایش قیمت گوشت قرمز درصددند قیمت گوشت قرمز را به نفع واسطه گران افزایش دهند.

ملاصالحی گفت : سال گذشته 806 هزار تن گوشت قرمز و امسال بیش از 820 هزار تن تولید می شود، بنابراین هیچگونه کمبودی در تولید گوشت قرمز وجود ندارد و از طرف دیگر مجموع صادرات به 2/5 درصد میزان تولید هم نمی رسد بنابراین صادرات نه تنها تاثیری در افزایش قیمت ندارد بلکه مانع از وارد شدن ضرر و زیان به دامداری می شود.

وی افزود: قطعاً شبکه واسطه گری صادرات را عامل افزایش قیمت می داند اما اگر در ماههای پرعرضه صادرات نداشته باشیم ضربه سنگینی به تولید داخل و دامدار وارد می شود و دام زنده روی دست دامدار می ماند.

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت : در چهار ماه امسال 490 هزار راس گوسفند و بز و حدود 100 هزار راس دام سنگین صادر شده است که عدد چندانی نیست .

ملاصالحی افزود: با توجه به میزان قابل قبول تولید پیش بینی می کنیم بتوانیم بازار را به خوبی تامین کنیم.

وی گفت : میزان مصرف گوشت قرمز در کشور ما پایین تر از مصرف سرانه جهانی و حدود یازده کیلو است در حالی که این عدد در جهان تا 14 کیلوگرم می رسد این عدد نشان دهنده قدرت پایین مردم در خرید گوشت قرمز است بنابراین باید دستگاههای نظارتی برای مدیریت قیمت گوشت قرمز بطور جدی تری وارد بازار شوند چون قیمت دام زنده درب دامداری افزایشی ندارد اما در بازار شاهد قیمت سازی هستیم .

قائم مقام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: شرایط صادرات دام زنده را تسهیل و تلاش کردیم مانعی برای صادرات قانونی ایجاد نشود.

ملاصالحی گفت: از آنجا که مسیر قانونی صادرات دام زنده تسهیل شده است بنابراین قاچاق مزیت خاصی ندارد و افراد ترجیح می دهند دام زنده را به صورت حرفه ای صادر کنند و برای پیله وری و قاچاق دلیل خاصی وجود ندارد.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , گوشت قرمز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 هیچگونه افزایش قیمتی در گوشت قرمز نداریم ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ مرداد
2 افزایش بی سابقه قیمت گوشت قرمز در بازار ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۵ بهمن
3 قیمت گوشت قرمز در بازار ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين
4 دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند
5 قیمت روز انواع گوشت قرمز گوسفندی ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ بهمن
6 قیمت روز انواع گوشت قرمز ۱۳۹۳ شنبه ۲۷ دي
7 گوشت-بی استخون 39500 تومان/مرغ کیسه ای 5790 تومان ۱۳۹۳ شنبه ۱۳ دي
8 ثبات قیمت گوشت قرمز در بازار ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ دي
9 راسته گوسفندی بی استخوان ۴۰,۹۰۰/ماهیچه گوساله ۲۸,۸۰۰ ۱۳۹۳ شنبه ۶ دي
10 صادرات دام زنده باعث افزایش قیمت گوشت قرمز نمی‌شود ۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: