مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6300     

دام زنده کیلویی 140 هزارریال شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی استان تهران، از قیمت بین 135 تا 140 هزارریالی دام زنده در آستانه عید سعید قربان خبر داد و توصیه کرد: دام زنده به میزان مورد نیاز این روز تامین شده است و بنابراین مردم ابتدای صبح عید برای خرید قربانی ازدحام نکنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ شهريور ساعت 12:58

علی اصغر ملکی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برای روز عید قربان 22 جایگاه قربانگاه در مناطق شهرداری تهران و مراکز دیگری از سوی دامپزشکی تعبیه شده است که کارشناسان و دکتری دامپزشکی حضور دارند و سلامت گوشت ذبح را تایید می کنند.
به گفته وی، با کاهش صادرات دام زنده نه تنها دام زنده عید قربان تامین است بلکه این اقدام دولت باعث تنظیم بازار گوشت قرمز نیز می شود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی استان تهران خاطر نشان کرد: برای روز عید قربان 50 هزار راس گوسفند در استان تهران در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر قیمت گوشت قرمز نیز تغییر نداشته به طوری که قیمت لاشه گوسفندی بدون دنبه تحویل به مغازه دار بین 300 تا 310 هزار ریال و شقه بدون دنبه بین 330 تا 350 هزار ریال به مصرف کنندگان عرضه می شود.
وی با بیان این که در روز عید قربان پس از اذان صبح آماده عرضه دام هستیم، تصریح کرد: طبق تجربه سالهای گذشته توصیه می شود مردم ابتدای صبح برای خرید دام قربانی ازدحام نکنند زیرا در ابتدای صبح قیمت ها سنگین و پس از گذشت زمان روند قیمت ها متعادل می شود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی استان تهران اضافه کرد: به طور معمول زمان عرضه دام زنده در مراکز 22 گانه شهرداری و سایر مراکز تحت نظارت دامپزشکی از اذان صبح تا 14 بعدظهر است اما در صورت وجود تقاضا مراکز عرضه دام فعال خواهند بود.
وی ادامه داد: در روز عید قربان خدمات دامپزشکی به صورت رایگان ارایه می شود.
به گزارش ایرنا، سال گذشته هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی با قیمت بین 120 تا 125 هزار ریال عرضه شده بود.
سالیانه بیش از 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و برای تامین نیاز داخلی 10 درصد گوشت مورد نیاز نیز از خارج تامین می شود.
براساس آمارها سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک 13 کیلوگرم است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادام زنده , عید قربان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دام زنده کیلویی 140 هزارریال شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ شهريور
2 فراوانی دام زنده در آستانه عید قربان + قیمت ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: