5:42 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6303     

تصویب مشوق دولت برای صادرات مواد لبنی

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از تصویب بسته تشویقی دولت برای صادرات مواد لبنی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهريور ساعت 09:47

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران(دامنا)، حسن رکنی در بازدید از نمایشگاه صنایع لبنی با اشاره به اینکه مشوق صادراتی به صورت مستقیم دراختیار کارخانه های لبنی و تجار قرار می گیرد ، افزود: دولت 200 میلیارد تومان یارانه به صورت بسته مشوق صادراتی به فعالان و تجار این عرصه اختصاص داده است.
 
وی گفت: آخرین جلسه مذاکرات و هماهنگی ها روز گذشته در سازمان برنامه و بودجه برگزار و توافق حاصل شد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: 25 درصد از بسته مشوق صادراتی برای حمایت از تولیدکننده دراختیار سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار می گیرد و بقیه به تجار و کارخانه های لبنی اختصاص می یابد.

رکنی درباره صادرات فرآورده های لبنی به روسیه گفت: به تازگی روسیه درخواست های جدیدی برای محصولات لبنی ایران ارسال کرده است و در پی آن معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی با هیئت تجاری مرتبط عازم روسیه شدند.

وی افزود: در روسیه بازار بزرگی برای محصولات لبنی ایرانی وجود دارد و به زودی اخبار خوبی در زمینه صادرات محصولات لبنی به این کشور خواهیم داشت.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در 5 ماه اول امسال بیش از 298 هزار تن محصولات لبنی به روسیه و دیگر کشورهای منطقه صادر شد و زمینه صادرات محموله هزار تنی شیرخشک و انواع پنیر نیز فراهم می شود تا از این پس محصولات به صورت انبوه صادر شود.

رکنی درباره میزان تولید شیر افزود : سال زراعی 95-94 بیش از 9 میلیون تن شیر تولید شد و پیش بینی می شود در سال زراعی جدید 9 میلیون و 600 هزار تن شیر تولید شود.

وی گفت: برای سال زراعی 96-95 میزان صادرات حداقل 600 هزار تنی پیش بینی شده است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامشوق صادرات , مواد لبنی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تصویب مشوق دولت برای صادرات مواد لبنی ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: