6:36 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6308     

توزیع نژاد جدید گاو شیری-گوشتی در دامداری‌های کشور/ دیگر مشکلی در تعادل عرضه شیر و گوشت نداریم

وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد، با توسعه نژاد گاو سیمنتال در کشور به دلیل بهره‌وری بالاتر در تولید شیر و گوشت دیگر مشکلی در تعادل عرضه شیر و گوشت در کشور نداشته باشیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر ساعت 15:57

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح نخستین مجتمع دامپروری گاو نژاد سیمنتال در آبیک قزوین گفت: تا پیش از این، طی سی و چند سال اخیر گوشت دام سنگین ما فقط از نژاد گاو هلشتاین تأمین می‌شد، ولی با پیگیری‌ها و بررسی‌های کارشناسان خبره موفق شدیم، این نژاد سیمنتال را وارد کشور کنیم.


وی در مورد مزایای نژاد گاوی سیمنتال نسبت به سایر نژادهای رایج گفت: هزینه نگهداری و خوراک این نژاد برای پروار شدن به مراتب پایین‌تر است، به طوری که گوساله سیمنتال در عرض 12 ماه به وزن 600 کیلوگرم رسیده، اما در نژادهای دیگر حداقل 18 ماه زمان نیاز است.

حسن رکنی معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی نیز در این مراسم به اهمیت توجه به استفاده از نژادهای مناسب گاو برای تولید شیر و گوشت اشاره کرد و گفت: این نوع گاو در دوره زندگی می‌تواند 5 گوساله به دنیا آورد، در حالی که در مورد گاوهای دیگر این رقم 2 راس است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که چرا طی چند سال گذشته اقدامی برای تغییر نژاد گاو شیری در کشور انجام نشده، گفت: در ابتدای انقلاب بیشتر به دنبال شیر بیشتر بودیم که نژاد هلشتاین بسیار مفید به نظر می‌رسید، اما با بررسی‌های صورت گرفته اکنون نژادی انتخاب شده که هم در حوزه گوشت و هم در حوزه شیر بازدهی خوبی را دارد.

وی اظهار امیدواری کرد، تا نژاد گاو سمینتال به مرور در کشور توسعه یابد.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: