مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6309     

10 هزار مجوز بهداشتی صادرات دام در 6ماهه نخست داده شد

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: این سازمان در 6 ماهه نخست امسال 10 هزار مجوز بهداشتی صادرات دام برای نزدیک به 67 کالا صادر کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۹ مهر ساعت 10:05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «مهدی خلج» امروز (پنجشنبه) در نشست مدیران کل دامپزشکی استان ها افزود: هر سال به طور متوسط30 هزار مجوز بهداشتی صادرات، واردات و ترانزیت از سوی سازمان دامپزشکی صادر می شود.
وی ادامه داد: با راه اندازی سامانه الکترونیکی در سازمان دامپزشکی، میزان تقلب ها در زمینه واردات اقلام دامی کاهش یافته است.
خلج از تفویض اختیار صدور مجوز بهداشتی صادرات و واردات برخی اقلام دامی به استان های کشور خبر داد و در مورد داروهای دامی گفت: به منظور ارتقای کیفیت و اثربخشی داروهای دامی و جلوگیری از تقلب، بر مواردی همچون ارتقای کیفیت مواد اولیه، فرآیند ساخت و فروش دارو نظارت می کنیم.
رییس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد باید 181 عامل بیماریزا پایش و رصد شود که 111 مورد در دام ها، 34 مورد در طیور، 23 درصد در آبزیان و 13 مورد در زنبور عسل و کرم ابریشم بروز می کند.
خلج افزود: برای شناسایی و رصد این عوامل بیماری زا از سیستم اطلاعات جغرافیایی بیماری های دامی (GIS) در سازمان دامپزشکی استفاده می کنیم.
وی از مدیران کل دامپزشکی استان خواست تا واقعیت ها را در مورد بیماری های دامی، طیور و آبزیان گزارش کنند و افزود: هر چه ارکان نظام اطلاع رسانی دقیق تر باشد در کنترل بیماری ها و جلوگیری از شیوع و تلفات دامی موفق تر خواهیم بود.

** آغاز مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در مرحله نخست- بهار امسال- 55 میلیون دز واکسیناسیون علیه تب برفکی در دام های کشور صورت گرفت و برای آغاز مرحله دوم در پاییز نیز دستور العمل های مبارزه به استان ها ابلاغ شده است.
وی افزود: در این مرحله نیز واکسیناسیون دام های سبک علیه تب برفکی به طور رایگان انجام می گیرد و هزینه واکسیناسیون دام سنگین بر عهده دامداران است.
خلج گفت: برای مرحله دوم مبارزه، برخی استانداری ها در تامین اعتبار واکسیناسیون دام های سنگین مشارکت می کنند.
وی شمار کانون های بیماری در کشور را با توجه به اقدام های دامپزشکی رو به کاهش خواند و یادآوری کرد: در مورد آبله از 582 کانون در سال 1393 به 275 کانون رسیده ایم و در 6 ماهه امسال نیز شمار کانون های آبله دام ها 54 مورد گزارش شد.
خلج اعلام کرد در 6 ماهه نخست نزدیک به 20 میلیون دز واکسیناسیون علیه طاعون نشخوارکنندگان کوچک صورت گرفته است و شمار کانون های بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک از 1588 مورد در سال 1393 به 225 مورد در 6 ماهه نخست امسال کاهش نشان می دهد.
وی از کاهش دو درصدی تلفات طیور بر اثر بیماری ها در سال 1394 نسبت به سال 1393 خبر داد و گفت: در سال 1392 درصد تلفات طیور 11.1 درصد و در سال 1394 نزدیک به 8.98 درصد گزارش شد.
به گزارش ایرنا، موسسه رازی اواخر سال 1393 به درخواست سازمان دامپزشکی، پس از 6 ماه تحقیق در بخش تحقیقات توسعه ای خود (R&D) واکسن تب برفکی را از 3PD50 به 6PD50 ارتقا داد که البته این امر با کاهش توان تولید همراه بود.
امسال با افزایش توان تولید موسسه رازی و بهره برداری از کارخانه واکسن سازی تب برفکی در مهاباد، به نظر می رسد نه تنها مشکلی در تامین واکسن تب برفکی مورد نیاز کشور نداریم، بلکه حتی باید برای صادرات این محصول برنامه ریزی کرد.
در این زمینه معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی هجدهم مردادماه گفت: موسسه رازی امسال متعهد به تحویل 12 میلیون دز واکسن تب برفکی6PD50 به سازمان دامپزشکی است که تا پایان خردادماه 6 میلیون دز واکسن تب برفکی در این موسسه تولید و تحویل سازمان شد.
«علی اسحاقی» افزود: با توجه به ظرفیت موسسه رازی، برنامه ریزی شده است تا پایان سال، واکسن تب برفکی بیش از میزان قرارداد به سازمان دامپزشکی تحویل شود.
رییس سازمان دامپزشکی نیز چهاردهم مردادماه در سفر به کرمان از ذخیره پنج میلیون دز واکسن تب برفکی خبر داده بود.
بیماری تب برفکی از مهمترین بیماری های جمعیت دامی نشخوارکنندگان به ویژه گاو و گوساله است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامجوز بهداشتی , صادرات دام , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: