مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6322     

ثبات قیمت در بازار گوشت گوسفندی

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر ساعت 19:11

علی اصغر ملکی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به افزایش 6 هزار تومانی گوشت گوسفند در 3 ماه اخیر افزود: با توزیع گوشت های وارداتی به بازار قیمت گوشت گوسفند ثابت شده است.

وی با اشاره به پیشنهاد اتحادیه برای توزیع گوشت بین هیئت ها و تکایا از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: هم اکنون گوشت در میادین با قیمت 33 تا 34 در هر کیلوگرم به دست مغازه دار می رسد و 37 هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفند در سالهای گذشته افزایشی نداشته است، تصریح کرد: تا پایان اربعین حسینی (ع) که مسافران کربلا حجم قابل توجهی تقاضا خواهند داشت ، کاهش قیمت پیش بینی نمی شود.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی با اشاره به حضور دلالان در این بازار و تاثیر آنها بر افزایش قیمت افزود: سرد شدن هوا و افزایش مصرف پروتئین نیز دلیل دیگر نوسان قیمت گوشت است.

ملکی قیمت گوشتهای وارداتی از کشورهای آسیای میانه را 25 تا 26 هزار تومان در هر کیلوگرم اعلام کرد و گفت: با ادامه توزیع این گوشتها احتمال کاهش قیمت گوشت پس از ایام محرم وجود دارد.

وی ذبح های بی رویه را دلیل دیگر کاهش دام زنده و افزایش قیمت گوشت گوسفند دانست و ادامه داد: اتحادیه از وزارت جهاد کشاورزی خواسته است از کشتار بره ماده ها که چندسالی است در ماه های نخست سال ذبح می شود ، جلوگیری کند چون سبب کمبود دام می شود و جایگزین هم ندارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاثبات قیمت , بازار , گوشت گوسفندی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ثبات قیمت در بازار گوشت گوسفندی ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: