3:06 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6325     

6 ماهه 95 صادرات گوشت مرغ به 40 هزار تن رسید

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: براساس برنامه پیش بینی شده در مدت 6 ماهه نخست امسال 40 هزار تن گوشت مرغ از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که 50 درصد هدف امسال تحقق یافت .
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۲۵ مهر ساعت 15:52

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، حسن رکنی افزود:تاکنون صادرات گوشت مرغ به صورت منجمد صورت گرفته، اما امکان صادرات مرغ گرم به بعضی کشورها مانند عراق و افغانستان وجود دارد.

** قیمت مناسب ضرورتی برای حضور در بازارهای صادراتی
معاون وزیر جهاد کشاورزی معتقد است: راهیابی به بازارهای صادراتی نیازمند راهبردهای گوناگون است که قیمت مناسب یکی از فاکتورهای شاخص در این زمینه محسوب می شود.
وی افزود: وزن مناسب مرغ مصرفی، افزایش کیفیت، کاهش چربی لاشه، کیفی شدن بسته بندی و ثبات در برنامه های صادراتی به منظور مناسب شدن شرایط قراردادهای صادرات را از راهکارهای صادرات گوشت مرغ برای افق 1404 به حساب می آید.

** وزن منطقی مرغ 1.2 تا 1.8 کیلوگرم
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: بازارهای هدف در جهان امروز مرغ در وزن های یک کیلو و 200گرم تا یک کیلو و 800 گرم را طالب هستند .
وی گفت : بازارهای مختلف دنیا برای مصرف مرغ، سلیقه گوناگونی دارند، به طوری که در ایران و ژاپن مرغ سنگین، در فرانسه، روسیه و عراق مرغ سبک را تقاضا دارند.
رکنی درباره تمایل کشتارگاه های ایران به مرغ سنگین، اظهارداشت: مرغ سنگین برای کشتارگاه ها، مزیت و منافع بالاتری دارد و گرایش به خرید مرغ سنگین دارند در حالی که منافع مصرف کننده و منفعت عمومی کشور اقتضاء می کند که مرغ با ضریب تبدیل بهتر و در وزن منطقی کشتار شود.

** در خواست تخصیص یارانه برای صادرات مرغ امسال
این مقام مسئول گفت : افزایش صادرات مرغ برای امسال نیاز به حمایت و پشتیبانی دولت دارد و برای این امر از هیات وزیران درخواست تخصیص یارانه یکهزار میلیارد ریالی شده است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی لازم را برای صادرات سالیانه به میزان 170 هزار تن گوشت مرغ در افق 1404 دنبال می کند .

** صادرات مرغ قطعه بندی و تفکیک شده
معاون وزارت جهاد کشاورزی گفت : امروز در دنیا عرضه گوشت مرغ به بازار به صورت قطعه بندی تفکیکی انجام می شود و لازم است با استفاده از تفکیک قطعات لاشه و بسته بندی های جدید، نسبت به عرضه و صادرات گوشت مرغ اقدام شود.
به گزارش ایرنا، سالیانه 100 میلیون تن گوشت مرغ در سطح جهان تولید می شود که نزدیک به 10 میلیون تن آن در مبادلات تجاری قرار می گیرد که از این رقم حدود سه میلیون تن آن به مصرف همسایگان ایران می رسد.
عراق حدود 640 هزار تن و عربستان 800 هزار تن سالیانه مرغ وارد می کنند، درحالی که ایران ظرفیت تولید بیش از 2.5 میلیون تن گوشت مرغ را دارد و به دلیل نبود زیرساخت های مناسب و ضعف در صادرات نزدیک به دو میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود و سالیانه 100 هزار تن آن به کشورهای هدف صادر می شود.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 6 ماهه 95 صادرات گوشت مرغ به 40 هزار تن رسید ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۵ مهر
2 صادرات بیش از یک میلیون تن گوشت مرغ و پای مرغ از دلیجان ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير
3 صادرات گوشت مرغ به کشورهای آفریقایی ۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند
4 صادرات گوشت مرغ با کد صادراتی IR ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ بهمن
5 تعیین مشوق های مناسب راهکاری برای افزایش صادرات گوشت مرغ ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي
6 حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ امسال بالای 100 هزار تن خواهد بود ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ آذر
7 ایران مزیت صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ را دارد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ آذر
8 صادرات گوشت مرغ و شیرخشک به روسیه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ آبان
9 صادرات یک هزار تن گوشت مرغ از اصفهان به کشورهای همسایه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر
10 کشور با انباشت تولید محصولات دامی مواجه است/مشکلی برای صادرات گوشت مرغ وجود ندارد ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور
11 تلاش اوکراین در صادرات 50 هزار تنی گوشت مرغ به اروپا ۱۳۹۲ سه شنبه ۱ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: