5:54 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6338     

۹۰ درصد مطالبات دامداران تهرانی پرداخت شد

مدیر سازمان تعاون روستایی تهران با بیان اینکه ۹۰ درصد مطالبات دامداران این استان پرداخت شد، گفت: قرار است ۴ پایانه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در تهران ایجاد شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان ساعت 10:35

به گزارش خبرنگار مهر، سعید زربخش در حاشیه بازدید از یکی از شرکت های تعاونی نمونه کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت خرید توافقی شیر در استان تهران با بیان اینکه تا پایان مهرماه ۱۹۵۰۰ تن شیر خام از دامداران استان تهران خریداری شده است، اظهارداشت: تاکنون ۹۰ درصد مطالبات دامداران پرداخت شده و تنها ۱۰ درصد آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه ۲ کارخانه لبنی در این زمینه با سازمان تعاون روستایی استان تهران طرف قرارداد هستند، افزود: تمام خامه استحصالی از شیر خام خریداری شده به فروش رفته است.  

مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران با بیان اینکه کل شیر خشک استحصالی از این شیر خریداری شده نیز تقریباً به فروش رفته است، ادامه داد: تنها مقداری از این محصول باقی مانده است که با فروش آخرین محموله آن طی همین هفته یا هفته آینده، ۱۰ درصد مطالبات باقی مانده دامداران نیز به آنان پرداخت خواهد شد.

به گفته زربخش، در حال حاضر سازمان تعاون روستایی استان تهران به دنبال متقاضیانی است که مایل به فروش شیر خام خود هستند اما دامداران دیگر تمایلی به انجام این کار ندارند.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی تهران در ۱۶ شهرستان این استان با ۶ اداره مشغول فعالیت است، اظهارداشت: ما ۱۱۰ شرکت فعال در سطح استان تهران در حوزه کشاورزی و فعالیت زنان داریم.

وی با بیان اینکه ۲۰ تشکل نیز در استان تهران فعال هستند، گفت: کارکرد سازمان تعاون روستایی استان تهران، در زمینه های سیاستگذاری، حاکمیتی، حمایتی، هدایتی و نظارت است که از جمله آنها می توان به بحث سازماندهی، ارتقاء سطح توانمندی های تخصصی، آموزش اصول تعاون، روش اداری شرکت ها و تعاونی ها، تعلیم و تربیت نیروهای انسانی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران با تاکید بر اینکه ایجاد کشاورزی پایدار جز با همکاری تشکل ها و بخش خصوصی با دولت محقق نمی شود، افزود: تشکل ها و اتحادیه ها، مهمترین حلقه های اتصال بخش کشاورزی به کشاورزان هستند.

زربخش درباره پروژه های اقتصاد مقاومتی سازمان تعاون روستایی استان تهران نیز با اشاره به اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور یک وظیفه را در این زمینه به ما محول کرده است، اضافه کرد: با توجه به بحران کم آبی، تشکیل تشکل های آب‌بران در دستور کار ما قرار گرفته، در این راستا شرکت هایی در حال شکل گیری هستند که وظایف آنها تحقیق و توزیع بهینه آب به منظور حل مشکل کمبود آب در کشور است.

وی با بیان اینکه ما خود نیز ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داریم، افزود: یکی از این موارد اصلاح تغذیه گیاهی است که این کار هم در گلخانه و هم در زمین های کشاورزی با استفاده از سموم بیولوژیک و غیر شیمیایی انجام می شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران ادامه داد: ایران جزو کشورهایی است که توانسته به گوگرد مایع که یک مکمل گیاهی است، دست پیدا کند. ما این ماده را بر روی ذرت علوفه ای آزمایش کردیم که نتیجه آن افزایش ۴۰ درصدی تولید محصول بود و این ماده توانست گیاه را تقویت کند.

ایجاد ۴ پایانه عرضه محصولات کشاورزی در تهران

وی همچنین از ایجاد ۴ پایانه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در استان تهران خبر داد و گفت: قرار است این ۴ پایانه در شمال، جنوب، شرق و غرب استان تهران ایجاد شود. ضمن اینکه ما قصد داریم با ایجاد این پایانه ها، زنجیره تولید تا توزیع محصولات کشاورزی را به وجود آوریم.

زربخش با بیان اینکه شرکت های ما در این زنجیره نقش واسطه را بر عهده می گیرند، اظهارداشت: طبیعتاً باید واسطه ها نیز سهمی در این میان داشته باشند اما سهم آنها باید کاملا مشخص و تعیین شده باشد.

به گفته مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران، محصولاتی که در این پایانه ها به مصرف کنندگان عرضه می شود، بسته بندی شده، سالم، استاندارد و بسیار با کیفیت هستند. چرا که این محصولات از تولید تا مصرف، مدیریت می شوند.

اسپانیا در ایران گلخانه مدرن می‌سازد

وی همچنین از مذاکره ایران با کشور اسپانیا در زمینه سرمایه گذاری برای احداث گلخانه های مدرن خبر دارد و اضافه کرد: ما با این کشور مذاکراتی داشتیم. احتمالاً هفته آینده نیز نشستی در همین زمینه با آنان خواهیم داشت، ضمن اینکه هدف ما از برگزاری این نشست ها، سرمایه گذاری برای احداث گلخانه های مدرن است.

زربخش ادامه داد: در این راستا ما به دنبال احداث گلخانه هایی هستیم که در کنار تولید محصول، بسته بندی آن را هم دارند و شرطی که ما در این زمینه برای اسپانیایی‌ها قید کرده‌ایم، آن است که تکنولوژی تولید بذر را به ایران انتقال دهند.

خرید دستگاه ۴۰۰میلیون تومانی برای اندازه گیری سموم محصولات کشاورزی

مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران همچنین به اقدامات برخی شرکت های تعاون روستایی استان تهران اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت های تعاون روستایی ما در شهرستان ری، دستگاهی را به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان از انگلستان خریداری کرده که این دستگاه قادر است باقیمانده فلزات سنگین، سموم و کودهای شیمیایی را هم در میوه ها و هم در سایر محصولات کشاورزی اندازه گیری کند.

زربخش با اشاره به اینکه اضافه شدن سازمان مرکزی تعاون روستایی به یکی از زیرمجموعه های معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در دست بررسی قرار گرفته است، اضافه کرد: دیدگاه ما این است که نباید چنین اتفاقی رخ دهد و سازمان مرکزی تعاون روستایی به عنوان یکی از بازوهای اجرایی وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند بهتر و موثرتر عمل کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامطالبات , دامداران , تهران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ۹۰ درصد مطالبات دامداران تهرانی پرداخت شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: