مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6341     

آغاز اجرای طرح ملی بررسی کیفیت واکسن های طیور کشور در مازندران

اجرای طرح ملی بررسی کیفیت واکسن های طیور روز شنبه در مرکز ملی تشخیص بیماری‌های طیور کشور واقع در روستای ' دوک ' شهرستان قائمشهر آغاز شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان ساعت 09:23

معاون طرح و برنامه و امور مجلس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم گفت : در سراسر کشور برنامه های ویژه هفته پدافند غیر عامل در کنار برنامه های جاری برگزار می شود تا فرهنگ سازی های لازم بر روی مفاهیم پدافندغیرعامل در جامعه نهادینه شود.
مسعود داریوندی ، طرح ملی بررسی کیفیت واکسن های طیور را از جمله طرح های مرتبط با پدافند غیرعامل توصیف کرد و افزود : اجرای این طرح در مجتمع آزمایشگاهی دام و طیور روستای دوک قائمشهر به اجرا گذاشته شده است ولی این مجتمع نیازمند اعتبارات عمرانی در بخش تاسیسات و تجهیزات است که برای تکمیل آن باید به اعتبارات جاری توجه شود.
مدیر کل دامپزشکی مازندران هم گفت : ساخت مرکز ملی تشخیص بیماری های طیور کشور در روستای دوک از سال 76 در زمینی به وسعت حدود 6 هکتار آغاز شد و با هزینه 25 میلیارد ریال در سال 86 به بهره برداری رسید .
سیدحسین رضوانی افزود : هزینه کل ساخت و تجهیز این مرکز 35 میلیارد ریال است و برای مجموعه بررسی کیفیت واکسن های طیور چهار میلیارد ریال هزینه شده است .
وی گفت که هم اکنون سه دستگاه جوجه کشی برای انجام ماموریت های این بخش در مجتمع استقرار یافته و تا پایان سال جاری سه دستگاه دیگر هم اضافه خواهد شد.
رضوانی افزود : مجتمع آزمایشگاهی دام و طیور تنها مرکزی است که به عنوان نماینده مرکز بررسی بیماری های طیور کشور شناخته شده است و در چند سال گذشته هم هنگام شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان ، نمایندگانی از کشورهای ایتالیا از این مکان دیدن کردند و هم اکنون نیز همکاری خوبی بین ایران و ایتالیا در این زمینه وجود دارد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت : آزمایش هائی که اکنون در این مکان انجام می شود ، به همان روشی است که در ایتالیا استفاده می شود و این مرکز در واقع مرکز اصلی بررسی بیماری آنفلوانزا هم محسوب می شود.
وی افزود : با آغاز اجرای طرح ملی بررسی کیفیت واکسن های طیور در این مرکز ، تمامی واکسن های تولیدی داخل و وارداتی از لحاظ کیفی در این مرکز بررسی خواهد شد.
رضوانی نکات قابل بررسی در واکسن های طیور در این مرکز را هم میزان اثربخشی ، بی ضرر بودن ، کیفیت و پایداری اعلام کرد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه واکسن ها بر روی پرندگان مورد آزمایش قرار می گیرد ، گفت : در این مرکز با استفاده از دستگاههای جوجه کشی که تخم مرغ های اس پی اف یا پاک در آن قرار داده می شود ، واکسن ها از ابتدا تا مرحله آخر بر روی جوجه ای که پاک است ، مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد .

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاطرح ملی , کیفیت , واکسن های طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: