مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6342     

ممنوعیت صادرات دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس

مدیرکل دامپزشکی خوزستان از تداوم ممنوعیت صادرات دام زنده سبک از بنادر خوزستان به کشورهای حوزه خلیج فارس خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان ساعت 10:28

 به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، مصطفی کنارکوهی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مانا افزود : از چهار ماه پیش و در پی شیوع بیماری کشنده تب برفکی در استان ، کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه کویت واردات دام زنده از بنادر خوزستان را ممنوع کردند.

وی گفت : به دلیل این ممنوعیت، تجار و بازرگانان ایرانی هیچگونه تمایلی به صادرات دام زنده از بنادر خوزستان ندارند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به اینکه بنادر آبادان ، چوئبده ، شادگان و هندیجان از بنادر فعال در صادرات دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس بوده اند ابراز امیدواری کرد با رفع موانع از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس ، صادرات دام زنده ازبنادر استان خوزستان به این کشورها از سرگرفته شود.

کنارکوهی بابیان اینکه مجوز صادرات دام زنده از بنادر خوزستان به صورت خود باقی است افزود: گفت: مجوز وزارت جهادکشاورزی برای صادرات دام زنده از بنادر خوزستان تا پایان سال جاری اعتبارد ارد.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به اینکه صادرات دام زنده از بنادر خوزستان از دو دهه قبل دارای مزیت نسبی خوبی بوده است ، افزود:با توجه به اینکه بیماری تب برفکی در خوزستان به طور کامل مهار شده است دلیلی برای ممنوعیت واردات دام زنده از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس وجود ندارد.

ممنوعیت واردات دام زنده ازسوی کشورهای حوزه خلیج فارس از اوایل سال جاری اعمال شد و همین عامل سبب کاهش حجم تجارت بازرگانان ایرانی با کشورهای حوزه خلیج فارس شده است.

کشورهای حوزه خلیج فارس به صورت سنتی از مشتریان اصلی دام زنده ایران بوده اند.

گفته می شود فشار عربستان سعودی در محدودیت تجارت با ایران در تصمیم کشورهای حوزه خلیج فارس در ممنوعیت واردات دام زنده از ایران بسیار موثر بوده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاممنوعیت , صادرات , دام زنده ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ممنوعیت صادرات دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس ۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: