مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6348     

کارگروه کاهش مصرف آنتی بیوتیک برای کارخانجات تولید داروهای دامی تشکیل شد

دبیر علمی سمپوزیوم هشدار مصرف آنتی بیوتیک ها گفت: با تلاش های صورت گرفته سال گذشته، کارگروه کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در بخش های دامپزشکی ، دامپروری و تولید دارو تشکیل شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان ساعت 10:44

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محسن مشکوه روز چهارشنبه در دومین سمپوزیوم هشدار مصرف آنتی بیوتیک ها که در محل سازمان دامپزشکی استان تهران برگزار شد، ضمن تاکید بر نقش سازمان دامپزشکی در تامین سلامت غذایی جامعه افزود: این کارگروه با هدف مبارزه با مقاومت میکروبی و کاهش مصرف دارو و آنتی بیوتیک در بخش دام و طیور تشکیل شده است که برای پیشرفت در این کار از تجربیات متخصصان خارجی نیز بهره گرفتیم.
وی اظهار داشت: با راهکارهای این کارگروه توانستیم تامین و توزیع داروهای دام و طیور را به شکلی ساماندهی کنیم که موارد مشکوک در عرضه داروهای بی کیفیت و بی رویه شناسایی شوند.
به گفته مشکوه، این درحالیست که در سازمان بهداشت جهانی نیز هماهنگی های لازم برای پرداختن به این موضوع مهم انجام شده است و ایران نیز به عنوان یکی از اعضای این سازمان بین المللی وظیفه کنترل مصرف دارو و انتی بیوتیک ها را به شکل جدی در دستور کار دارد.

** کنترل مصرف آنتی بیوتیک ها نیازمند راهکارهای مناسب
«سیداصغر برائی نژاد» مدیرکل دامپزشکی استان تهران گفت: همه باید تلاش کنیم تا راهکارهای مناسب را برای کنترل مصرف آنتی بیوتیک ها پیدا کنیم.
وی با بیان این که مسوولیت غذای مردم از مزرعه تا سفره برعهده حرفه دامپزشکی است، افزود: بنابراین ضرورت همفکری و همدلی و تشریک مساعی برای انجام وظایف محوله توسط همه عوامل درگیر تولید از جمله دامداران، کارخانجات دارویی و کلیسین های(پزشکان و دامپزشکان بالینی) دامپزشکی و همچنین دستگاه های نظارتی الزامی است.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم سازمان به حداقل رساندن مصرف دارو و آنتی بیوتیک ها در محصولات دامی است درهمین راستا نیازمند تولید کیفی داروها هستیم.
وی اظهارداشت: در کشورهای پیشرفته دولت برای تامین داروی باکیفیت به تولید کنندگان و کارخانجات تولیدکننده دارو یارانه اختصاص می دهد که این مهم می تواند در کاهش مصرف سهم بسزایی داشته باشد.

** تنوع آنتی بیوتیک ها در کاهش مصرف موثر است
«محمود نبوی» معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استفاده غیرمنطقی از داروها و آنتی بیوتیک ها می تواند سلامت جامعه را با خطرات جبران ناپذیری مواجه کند.
وی اظهار داشت: برای کاهش مصرف لازم است تا پرورش دهندگان دام و طیور در مبارزه با بیماری ها از آنتی بیوتیک های متنوع و طبق تجویز دامپزشک استفاده کنند تا تاثیرگذاری بهتری داشته باشد.
وی ادامه داد: دامپزشکی همچون پزشکی در سلامت جامعه تاثیرگذار است پس باید با همکاری یکدیگر بتوانند این مهم را محقق کنند تا جامعه انسانی با کمترین مخاطرات مواجه شود.
به گزارش ایرنا، دومین سمپوزیوم هشدار مصرف آنتی بیوتیک ها امروز( چهارشنبه) با حضور مسوولان و دست اندرکاران حوزه های مرتبط با بهداشت و دامپزشکی و تولید کنندگان دارو در اداره کل دامپزشکی استان تهران برگزار شد.
 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: