3:23 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6354     

ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغ

دبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۳ آذر ساعت 15:42

محمد یوسفی در گفتگو با مهر با بیان اینکه ماهانه بین ۵ تا ۶ هزارتن مرغ از کشور صادر می‌شود، اظهار داشت: سالانه در مجموع بین ۶۰ تا ۷۰ هزارتن گوشت مرغ از کشور صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این میزان صادرات از کشور کافی نیست و تولیدکنندگان ایرانی ظرفیت خیلی بیشتری در این زمینه دارند، گفت: مشکل ما این است که توان رقابت با کشورهایی مانند برزیل و ترکیه را در بازارهای جهانی نداریم.

دبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌ها نیز اضافه کرد: در حال حاضر، وضعیت بازار نهاده‌ها نسبت به ماه‌های گذشته نسبتا مطلوب‌تر است.

یوسفی با بیان اینکه قیمت مرغ زنده از حدود ۲ ماه قبل تاکنون تغییری نکرده است، افزود: در حال حاضر میانگین قیمت مرغ زنده به صورت مدت‌دار ۴۲۰۰ تومان و به صورت نقدی بین ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است.

وی اضافه  کرد: قیمت مرغ آماده طبخ نیز در عمده‌فروشی میدان بهمن حدود ۵۹۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان و در غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار بین ۶۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تومان است.

دبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: برای تولیدکنندگان، قیمت مرغ زنده ملاک است و نرخ این کالا در مراکز خرده‌فروشی سطح شهر، ربطی به تولیدکنندگان این کالا ندارد.

یوسفی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر مرغ مازاد تولیدکنندگان را از سطح بازار جمع‌آوری می‌کند، اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام مرغ مازاد را به قیمت کیلویی ۶۴۰۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌کند؛ ضمن اینکه مرغ مورد نظر این شرکت باید شرایطی مانند سایز مخصوص و مواردی از این قبیل داشته باشد که تامین این شرایط سخت است و با توجه به قیمت پایینی که شرکت پشتیبانی امور دام برای این کالا لحاظ کرده، تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند محصول خود را تحویل بازار دهند.

به گفته وی؛ اگر شرکت پشتیبانی امور دام واقعا قصد دارد بازار را تنظیم کند، به نحوی که تولیدکنندگان زیان نکنند؛ باید هر کیلوگرم مرغ را به قیمت ۷۵۰۰ تومان از آنان خریداری نماید. 
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها صادرات , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳ آذر
2 دلایل افزایش 20 درصدی قیمت گوشت قرمز/پرداخت بلافاصله پول خرید تضمینی جو و ذرت/ صادرات 200 هزار تن مرغ مازاد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۶ آبان
3 تراز تجاری محصولات پروتئینی با 178 میلیون دلار صادرات در بهار مثبت شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد
4 خودکفایی در تولید گوشت/ افزایش صادرات مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ فروردين
5 حذف 2.5 میلیون قطعه مرغ پایان دوره تخم‌مرغ را گران کرد/ صادرات کاهش یافت ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان
6 لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد
7 صادرات ۲۸ هزار تن تخم‌مرغ طی ۴ ماه/ روند صادرات اصلا متوقف نشد ۱۳۹۴ سه شنبه ۶ مرداد
8 کاهش قیمت مرغ بعد از عید فطر/ آنفلوآنزا صادرات مرغ زنده به افغانستان را متوقف کرد ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير
9 شایعات آنفلوآنزایی مانع افزایش صادرات مرغ/ عراق پا پس کشید ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير
10 تحریم بازار روسیه از سوی اروپا، تلنگری به تولید و صادرات مرغ مازندران ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي
11 موانع صادرات مرغ حذف می‌شوند؟ ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
12 رایزنی برای تعیین سهمیه صادرات مرغ و لبنیات در روسیه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
13 بزرگترین مشکل زنجان نداشتن مجوز صادرات مرغ است ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ خرداد
14 تخم مرغ ارزان و نهاده گران شد/ صادرات 35 هزار تن تخم مرغ در سال 92 ۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت
15 عرضه ˝تخم‌مرغ˝، 1600 تومان زیر قیمت/ توقف صادرات، نفس مرغ‌ها را بند آورد ۱۳۹۳ شنبه ۶ ارديبهشت
16 10 هزار گوساله صادر می‌شود/ صادرات 40 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۲ دوشنبه ۷ بهمن
17 گرانی تخم‌مرغ با وجود کاهش قیمت عمده‌فروشی ۱۳۹۲ شنبه ۲۳ شهريور
18 جزئیات جلسه ویژه تخم‌مرغی ستاد تنظیم بازار/ صادرات ممنوع و تعرفه حذف شد ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۸ شهريور
19 تامین خوراک طیور و جلوگیری از صادرات آن ۱۳۹۲ شنبه ۲ شهريور
20 تخم‌مرغ در ایران 2000 تومان گران‌تر از بازارهای صادراتی ۱۳۹۲ چهارشنبه ۳۰ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: