پایگاه خبری دامنا


سرانه مصرف شیر در ایران یك سوم توصیه متخصصان تغذیه است

مشاور عالی صنایع شیر ایران با تاكید بر اهمیت غذایی شیر گفت: سرانه مصرف این ماده غذایی در ایران یك سوم توصیه متخصصان تغذیه است و ۹۰ درصد مردم كشور كمبود كلسیم دارند.

  حسین چمنی روز شنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: بنابه اظهارات وزارت بهداشت بطور متوسط هر ایرانی دو دندان پوسیده دارد كه با ضرب این عدد در جمعیت كشور و محاسبه حداقل هزینه های دندانپزشكی، رقمی معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان در كشور صرف درمان عوارض ناشی از شیر نخوردن می شود. 

وی افزود: با این رقم می توان۳۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت یا۶۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش كشاورزی ایجاد كرد. 
وی با بیان اینكه هزینه های ناشی از یك بیماری در اثر كمبود استفاده از شیر، خانواده را به زیر خط فقر می برد، گفت: ارزش مالی حاصل از صنعت شیر معادل ۱۲ تا ۱۵ درصد درآمد فروش نفت است. 
چمنی اضافه كرد: بیش از چهار میلیون فرصت شغلی در صنعت شیر كشور ایجاد و فعال شده است. 
مشاور عالی صنایع شیر ایران با اشاره به دستورالعمل سازمان دامپزشكی مبنی بر اینكه گاوداران می توانند با احراز شرایط، شیر خام را به صورت بسته بندی ارائه كنند، گفت: شیر فله از هیچ نظر بر شیر پاستوریزه كارخانه ای برتری ندارد. 
وی افزود: شیر خام كه به صورت فله از سوی مردم مصرف می شود بدلیل اینكه در دمای بالا به مدت بیش از۲۰ دقیقه جوشانده می شود،۳۰ درصد از املاح و ویتامین هایش را از دست می دهد و ارزش غذایی ندارد. 
به گفته وی، برخی بیماری های مشترك انسان و دام مانند تب مالت در صورت تماس شیر آلوده با پوست هم می تواند به انسان سرایت كند، از این رو مصرف شیر خام فله توصیه نمی شود. 
چمنی تصریح كرد: از آنجا كه سیستم حفاظتی صددرصد در زمینه بهداشت شیر خام فله و تهیه شیر در دامداری ها وجود ندارد، صدور دستورالعمل فوق الذكر صحیح نیست. 
وی افزود: شیر فله از نظر اقتصادی نیز بر شیر صنعتی برتری ندارد زیرا در صورت بهداشتی نبودن بدلیل ایجاد هزینه های درمان غیر اقتصادی می شود. 
وی تاكید كرد: استفاده از روش جوشاندن شیر زمانی منطقی بود كه روش های صنعتی در اختیار نبود. 
وی با اشاره به اظهارات معاونت بهداشت وزیر بهداشت مبنی بر افزایش سه هزار موردی تب مالت در سال۹۱ نسبت به سال۹۰ در اثر افزایش مصرف شیر خام فله و بشكه ای گفت: این شرایط نشان می دهد كه دستگاه های نظارتی لازم است بیش از پیش دقت كنند. 
وی با تاكید بر امر فرهنگ سازی در زمینه مصرف شیر گفت: تنها ۲۷ صدم درصد مطالب مندرج در كتاب های درسی مقاطع مختلف در ایران به موضوع شیر اختصاص یافته در حالی كه مصرف شیر از۱۰ مقوله مهم كشوری است. 
وی گفت: همان طور كه دام در صورت بیمار بودن معدوم می شود و به دامدار خسارت تعلق می گیرد، شیر آلوده نیز باید دور ریخته و به تولیدكننده اش خسارت پرداخته شود. 
منتشر شده توسط ایرنا در تاریخ ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
کدخبر:1274منبع:ایرناتاریخ انتشار:۱۳۹۲ سي شهريورلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-1274.aspx