پایگاه خبری دامنا


شركت موسسه تحقیقات علوم دامی كشور در چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل

موسسه تحقیقات علوم دامی با دو فقره از دستاوردهای تحقیقاتی خود در چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل شرکت کرد.

به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور , چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» از تاریخ 11تا14 آبان ماه 1392 در مصلای امام خمینی(ره) توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد . در این جشنواره بیش از 1104 طرح با قابلیت تجاری سازی از 802 شركت دانش بنیان، از استان های سراسر كشور پس از سه مرحله داوری موفق به شركت در نمایشگاه شدند.

در این جشنواره از استان البرز 80 طرح منتخب موفق به راهیابی به جشنواره شدند. موسسه تحقیقات علوم دامی نیز با دو فقره از دستاوردهای تحقیقاتی خود از جمله " فناوری تولید پودر بنتونیت "و همچنین " فناوری تولید كره مارگارین" در این جشنواره شركت نمود.
درخصوص طرح بنتونیت باید یادآور شد: بنتونیت از تغییر سیلیس مواد آتشفشانی یا هوازدگی سنگ های آذرین تشكیل می شود كه قابلیت استفاده در جیره غذایی دام و طیور تا 5درصد جیره را دارد. همچنین این ماده ظرفیت كاهش50درصد عناصر سنگین و سموم از جمله آفلاتوكسین، قابلیت جذب سموم در شرایط انبار مواد خوراكی را دارد و نقش بسیار مهم در تولید گوشت، شیر و تخم مرغ، كاهش تلفات در مراحل ابتدایی رشد جوجه های گوشتی و همچنین افزایش درآمد تولیدكنندگان ایفا می كند.
چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» در حالی به كار خود پایان داد كه در مراسم اختتامیه این نمایشگاه 30 طرح به عنوان طرح های برگزیده كشوری معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ آبان
کدخبر:1704منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۲ بيست و ششم آبانلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-1704.aspx