پایگاه خبری دامنا


عرضه فراوان دام سبک و ثبات قیمت گوشت گوسفندی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به حدود ۲۰ روز قبل تغییری نداشته است، گفت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مشتری ۲۸ هزارتومان است.

 علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به حدود ۲۰ روز قبل، تغییری نداشته است، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه دار ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا ۲۵ هزار تومان و عرضه به مشتری ۲۸ هزارتومان است.

 
وی با اشاره به اینکه طی ۳ سال اخیر(سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴)  قیمت گوشت گوسفندی افزایشی نداشته است، اضافه کرد: در این مدت تنها گاهی با نوسانات مقطعی روبرو بوده‌ایم. ملکی در مورد علت این موضوع عنوان کرد: عرضه دام به اندازه کافی انجام می‌شود و تقاضا نیز متناسب با عرضه است.
 
وی با اشاره به اینکه گفته شده بود اجرای طرح پیش‌سرد کردن گوشت سبب افزایش قیمت آن می‌شود، افزود: در پی اجرای این طرح قیمت گوشت تغییر کرد و با افزایشی مقطعی مواجه شد اما بیشتر شدن عرضه دام سبک این موضوع را حل کرد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای طرح پیش‌سردکردن لاشه‌های گوشت رغبت مصرف کنندگان به خرید را کاهش داده است و مردم تمایل چندانی به خرید این نوع گوشت ندارند، گفت: مغازه‌داران عنوان می‌کنند، مصرف کنندگان از این نوع گوشت رضایت ندارند و این کالا دلچسب آنان نیست.
منتشر شده توسط مهر در تاریخ ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد
کدخبر:4643منبع:مهرتاریخ انتشار:۱۳۹۴ پنجم مردادلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-4643.aspx