پایگاه خبری دامنا


صادرات ۱۱۰ میلیون دلاری در بخش دام و طیور/ ۲۰۰ هزار راس دام سبک در ۲ ماه صادر شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارزش صادرات محصولات بخش دام و طیور طی دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال ۱۱۰ میلیون دلار برآورد شد.

حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه توان و زیر ساخت صادرات ماهانه 10 هزار تن تخم‌مرغ وجود دارد، گفت: با توجه به کم کشش بودن بازار صادرات تخم‌مرغ در 2 ماه اول سال در مجموع 9 هزار و 800 تن از این محصول صادر شد.

معاون امور تولیدات دامی در وزارت جهاد کشاورزی میزان صادرات گوشت مرغ در 2 ماه مذکور را بیش از 15 هزار تن عنوان کرد و افزود: طی این مدت 5 میلیون قطعه جوجه یک روزه و بیش از 5 میلیون عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار صادر شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین به استمرار صادرات دام سبک در سال جاری اشاره کرد و افزود: طی فروردین و اردیبهشت امسال 200 هزار راس دام سبک صادر شد.

رکنی تصریح کرد: میزان صادرات فرآورده‌های لبنی در 2 ماهه ابتدای امسال بیش از 96 هزار تن و میزان صادرات عسل در این مدت حدود 335 تن بوده است.

وی در مجموع ارزش صادراتی بخش دام و طیور در 2 ماهه ابتدای امسال را نزدیک به 110 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: این میزان صادرات نشانگر توازن مثبت در تراز تجاری دام و طیور در کشور است.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ سه شنبه ۸ تير
کدخبر:5224منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ هشتم تيرلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-5224.aspx