پایگاه خبری دامنا


مصرف حدود 23میلیون دز واکسن جهت کنترل بیماری طیور در سمنان

در سه ماهه اول سال 95 به میزان 880/799/22 دز جهت کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیردار طیور در واحدهای پرورشی گوشتی مصرف گردیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان،  علی جاویدپور رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان سمنان با اعلام این خبر افزود: در سه ماهه اول سال 95 به میزان 880/799/22 دز جهت کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیردار طیور در واحدهای پرورشی گوشتی  مصرف گردیده است.

وی در ادامه گفت: واکسیناسیون یکی از راههای کنترلی و پیشگیرانه بیماریها محسوب می شود و توجه به اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های بهداشتی –قرنطینه ای و اجرای برنامه ها و توصیه های دامپزشک فارم جهت جلوگیری از بروز تلفات و خسارات احتمالی در واحدهای پرورشی حائز اهمیت می باشد.

در پایان جاویدپور اضافه نمود: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 970/699/5 قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است و به کلیه بهره برداران توصیه نمود قبل از هرگونه فعالیت، مجوز جوجه ریزی بهداشتی را اخذ و از ورود غیرضروری وسایل نقلیه و افراد به داخل واحد جداً خودداری نمایند و در صورت هرگونه تلفات غیرعادی مراتب را به کارشناس صندوق بیمه، دامپزشک فارم و اداره دامپزشکی شهرستان مربوطه اعلام نمایند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ شنبه ۱۶ مرداد
کدخبر:6276منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ شانزدهم مردادلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-6276.aspx