پایگاه خبری دامنا


رییس سازمان دامپزشکی: قانون مسئولیت پذیری واحدهای تولیدی دامی تدوین شود

رییس سازمان دامپزشکی کشور تدوین و تصویب قانونی برای «پذیرش مسئولیت واحدهای تولیدی در قبال محصولات دامی» را برای ارتقای تولید کیفی و سالم در کشور ضروری دانست.

«مهدی خلج» در آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی که امروز (چهارشنبه) در محل همایش های صداوسیما برگزار شد، افزود: با این قانون جدید می توانیم تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را مسئول تولیدات خود کنیم تا تولید بهتر و باکیفیت تری به بازار ارایه کنند.
وی تشکیل انجمن های صنفی و گروه های مختلف غیردولتی در زیرمجموعه دامپزشکی را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: باید از تشکیل انجمن های صنفی در گروه های مختلف و بخش غیردولتی حمایت کرد و نقش خود را از جایگاه پلیس به یک حاکم مقتدر تغییر دهیم.
وی گفت: نباید نسخه پیچی برای مصرف القایی را در پیش بگیریم که این سیاست سبب می شود رقابت بر سر کیفیت خدمات بیشتر شود.

** به الگوی کلی ارتباط صنعت و دانشگاه رسیده ایم
رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با توجه به پیشرفت فناوری و نیاز به توسعه امور مربوط به دام به دنبال آن هستیم که بتوانیم ارتباط معنی داری بین صنعت و دانشگاه ایجاد کنیم که در همین زمینه نشست هایی برگزار کرده و به یک الگوی کلی رسیده ایم.
وی از تعدد دانشکده های دامپزشکی در کشور انتقاد کرد و گفت: بسیاری از کشورها همچون نروژ فقط یک دانشکده دامپزشکی دارند اما نیروهای متخصص و ماهری را تربیت می کنند که به بازار کار جذب شوند.
خلج یکی از اقدام های مهم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را توجه به قشر دامدار روستایی و عشایری بویژه در نقاط مرزی دانست و افزود: انتظار می رود نیازهای این بخش تامین شود.
به گزارش ایرنا، همایش روز ملی دامپزشکی امروز به مناسبت چهاردهم مهرماه با حضور جمعی از مسئولان و فعالان بخش دامپزشکی کشور با شعار «دامپزشکی، سلامت، توسعه پایدار» برگزار شد.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۵ مهر
کدخبر:6320منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ پانزدهم مهرلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-6320.aspx