پایگاه خبری دامنا


گزارشی از میزان تلفات گرما در بخش دام و طیور استان زنجان ارائه نشد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی زنجان گفت: با وجود این‌که در هفته‌های اخیر شاهد گرمای بی‌سابقه بودیم، اما خوشبختانه گزارشی از تلفات این پدیده در بخش‌های دامی استان ارائه نشده است.

 «رحمان رستم‌خانی» با اعلام این مطلب، اظهار کرد: به طور معمول در بحث خشکسالی و یا سرمای زیاد مساله در خطر قرار گرفتن دام و طیور مطرح می‌شود.

 

وی یادآور شد: در مناطق گرمسیری سالن‌های نگهداری دام از جمله مرغداری‌ها نیاز مبرم به خنک کردن از طریق سیستم سرمایشی دارند که با توجه به افزایش هزینه‌های بخش نیرو، خنک کردن سالن‌ها با نیروی برق توجیهی ندارد.

 

وی افزود: خوشبختانه در زنجان به علت داشتن شرایط جوی معتدل در فصل تابستان، استفاده از چنین امکاناتی غیرضروری به نظر رسید و آسیبی به دام و طیور وارد نمی‌شود.

 

این مقام مسوول با اشاره به این‌که طبق پیش‌بینی‌ها، گرمای هوا تا پایان شهریورماه ادامه دارد، یادآور شد: با توجه به این موضوع به مرغداراران توصیه می‌شود برای ممانعت از تلفات احتمالی به سیستم سرمایشی مرغداری‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

رستم‌خانی ادامه داد: با این حال در برخی مناطق استان افزایش دما محسوس بوده و می‌طلبد که دامداران و مرغداران به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی زنجان خاطرنشان کرد: مدت زمان افزایش دما در مناطق شمال غرب کشور بسیار محدود است و مشکل به خصوصی در رابطه با شرایط دام و طیور در استان وجود ندارد.

منتشر شده توسط ایسنا در تاریخ ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد
کدخبر:806منبع:ایسناتاریخ انتشار:۱۳۹۲ نهم مردادلینک خبر: http://www.damna.ir/Pages/News-806.aspx