دامنا|شبکه خبری ترویجی دامپروری وعلوم دامی ایران
ویژه های خبری
دامنا

حل مشکل نهاده‌های دامی از طریق حمل و نقل ریلی

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: نهاده‌های دامی مانده در گمرک از طریق حمل و نقل ریلی به استان‌ها حمل و در اختیار اتحادیه‌ها و تعاونی‌های دامداران قرار می‌گیرند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مرتضی حنیفه‌زاده افزود: نهاده‌هایی که به اتحادیه‌ها و تشکل‌های دامداری می‌رسند بدون وقفه در اختیار دامداران قرار می‌گیرند تا مشکل کمبود نهاده‌های دامی در دامداری‌ها مرتفع شوند.
 
وی با اشاره به مشکلات دامداران در تأمین نهاده‌های دامی تاکید کرد: دامداران توان تأمین گوشت کشور به مقدار مورد نیاز را دارند، ولی متأسفانه کمبود نهاده‌های دامی کار آن‌ها را دشوار کرده است.
 
حنیفه‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر نهاده به میزان کافی برای مصرف دامداران تأمین شده است، ولی سو مدیریت و مدیریت سلیقه‌ای باعث شده نهاده‌های دامی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام به گمرکات رسیده وارد کشور نشود و به دست دامداران نرسد.
 
مشاور وزیر گفت: در حال حاضر مشکل اصلی نهاده‌ها که باعث کمبود آن در دامداری‌ها شده مسئله انتقال از گمرکات کشور به استان‌های مختلف است.
 
وی ادامه داد: با توافقات صورت گرفته میان وزارت جهاد کشاورزی، گمرک و مسئولان حمل و نقل ریلی مقرر شد این نهاده‌های دامی مانده در گمرکات کشور در اسرع وقت ترخیص و از طریق حمل و نقل ریلی به تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مربوطه و در نهایت به دست دامداران برسند.
 
مشاور وزیر جهاد کشاورزی افزود: نهاده‌های مانده در گمرکات به مقداری است که نیاز دامداران به نهاده‌های دامی را مرتفع کند.
برگزیده
  1. آخرین ویدئوها
  2. آخرین تصاویر خبری

سازمان ها | خبری | اقتصادی | نیازمندی ها | علمی