دامنا|شبکه خبری ترویجی دامپروری وعلوم دامی ایران
ویژه های خبری
دامنا

آغاز خرید تضمینی دام عشایر به قیمت ترکیبی

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران ( دامنا ) به نقل از سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در سفر به خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: قیمت خرید تضمینی دام عشایر به صورت ترکیبی 45 هزار تومان و به ازای فروش هرکیلوگرم دام زنده به شرکت پشتیبانی امور دام، سه کیلوگرم جو یارانه ای نیز به عشایر داده می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی گروه یک خشکسالی و کمبود بارندگی در کشور است، گفت: تفاهم نامه ای با محوریت تامین آب و علوفه دامی عشایر با استانداری خراسان جنوبی منعقد و ده میلیارد تومان از سوی سازمان و ده میلیارد تومان هم از سوی استانداری اختصاص داده شود تا مشکلات ناشی از اثرات خشکسالی در مناطق عشایری استان تاحدودی برطرف شود.
 
علائی مقدم هدف خود از سفر به خراسان جنوبی را دیدار با عشایر و بررسی وضعیت خشکسالی در مناطق عشایری استان عنوان کرد و افزود: تأمین علوفه، خرید تضمینی دام، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و ارائه خدماتی از قبیل راه سازی، سوخت رسانی و آبرسانی به عشایر ضروری است.
 
رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: جامعه عشایری بیشترین منفعت را برای کشور و کمترین هزینه را برای دولت دارند و برای توسعه پایدار و امنیت غذایی کشور تلاش می کنند.
 
وی با اشاره به اهمیت تامین برق برای چادرهای عشایری، گفت: هرچند برق رسانی به عشایر وظیفه سازمان امور عشایر نیست ولی به خاطر عمق محرومیتی که در مناطق عشایری در این رمینه وجود دارد تمام تلاش خود را برای تامین برق در مناطق عشایری انجام می دهیم.
 
علائی مقدم با اشاره به فعالیت های صندوق های خرد زنان عشایری، تاکید کرد: حمایت از این صندوق ها باید افزایش یابد تا موجب اشتغال بیشتر زنان عشایری شود و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض بخشی از مشکلات آنان مرتفع شود.
 
رئیس سازمان امور عشایر افزود: تسهیلات اختصاصی به عشایر باید از طریق تشکل‌ها و تعاونی های عشایری جذب و با برنامه ریزی و مدیریت و گردش صحیح برای عشایر مفید واقع شود.
 
نماینده مردم قائنات و زیرکوه، نماینده مردم سرایان، فردوس و طبس در مجلس، معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در بازدید از مناطق عشایری استان رئیس سازمان امور عشایر ایران را همراهی می‌کردند.
 
برگزیده
  1. آخرین ویدئوها
  2. آخرین تصاویر خبری

سازمان ها | خبری | اقتصادی | نیازمندی ها | علمی