دامنا|شبکه خبری ترویجی دامپروری وعلوم دامی ایران
ویژه های خبری
دامنا

گشایش نمایشگاه گوشت سگ در چین

فستیوال گوشت سگ در چین با وجود کمپین دولت برای بهبود وضعیت این حیوان و کاهش ریسکهای متوجه سلامتی که با شیوع ویروس کرونا بارز شده است، گشایش یافت.
 
به گزارش ایسنا، این فستیوال ۱۰ روزه که هر سال در شهر یولین واقع در جنوب غربی چین برگزار می‌شود، هزاران بازدیدکننده را جذب می‌کند اما فعالانی که علیه این رویداد فعالیت می‌کنند از کاهش شمار بازدیدکنندگان آن خبر داده اند.
 
دولت چین در حال وضع قوانین جدیدی برای ممنوعیت تجارت حیوانات وحشی و حمایت از حیوانات خانگی مانند سگ است و فعالان امیدوارند که امسال آخرین سال برگزاری فستیوال گوشت سگ باشد.
 
پیتر لی، متخصص سیاست چین در گروه جامعه انسانی بین الملل که یک گروه مدافع حیوانات است، اظهار کرد که امیدوارم شهر یولین این روند را نه به خاطر حیوانات بلکه برای سلامتی و ایمنی شهروندانش تغییر دهد. برگزاری اجتماعات برای تجارت و مصرف گوشت سگ در بازارهای پرازدحام و رستورانها به نام فستیوال، خطر قابل توجهی برای سلامت مردم ایجاد می‌کند.
 
تصور می‌رود ویروس کرونا که منشا آن از خفاش است، از بازاری در شهر ووهان شیوع پیدا کرد و چین را وادار کرد در رویکردی که در خصوص استفاده از گوشت حیوانات وحشی وجود دارد، تجدیدنظر کرده و وعده دهد تجارت حیوانات وحشی را ممنوع کند.
 
شهر شنزن در آوریل نخستین شهری در چین بود که مصرف گوشت سگ را ممنوع کرد و انتظار می‌رود سایر شهرها نیز چنین اقدامی را دنبال کنند.
 
بر اساس گزارش رویترز، وزارت کشاورزی چین هم تصمیم گرفته است سگها را به عنوان حیوانات خانگی و نه دام طبقه بندی کند اما معلوم نیست این طبقه بندی چگونه روی تجارت یولین تاثیر خواهد گذاشت.
برگزیده
  1. آخرین ویدئوها
  2. آخرین تصاویر خبری

سازمان ها | خبری | اقتصادی | نیازمندی ها | علمی